Anketa

Ako sa Vám páčia naše nové stránky?
 

Zber odpadu

PrihlásenieDiskusné forum - obec Tekovská Breznica

Do diskusného fóra môžete prispievať Vašimi názormi, otázkami, prípadne inými pripomienkami. Diskusné príspevky sa nezobrazujú v on-line režime, ich publikácia je moderovaná na základe podmienok pre zverejnenie podľa pravidiel DF.  Neautorizovaný/ neoverený prispievateľ bude podpísaný ako "občan", aby nedošlo k zneužívaniu mien. Potvrdený užívateľ bude podpísaný menom (starosta obce, admin, poslanec OZ...). Viac ...

Správa *
Anti-spam kontrola *
   
 

Zdravim Vas, nasiel som pekny link na pocasie pre nasu obec http://pocasie.pozri.sk/predpoved-pocasia/tekovskabreznica

Piatok, 14 Júl 2017

Dobry den potrebovali by sme nejakeho vodara,najlepsie z obce,ktory by nam poradil a pomohol s vodou.Dakujem.

Pondelok, 30 Január 2017

Dobrý deň, prosím aktualizovať mená poslancov na intčernetovej stránke + časti obce, za ktorú sú poslancami. Dakujem Mirka

Piatok, 27 Január 2017

Prajem všetkým šťastné a veselé prežitie Vianočných sviatkov a všetko dobré do Nového roka.

Štvrtok, 22 December 2016

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy budú zverejnené foto. resp. video ak je natočené z osláv 2016. Ďakujem za odpoveď.

Nedeľa, 09 Október 2016

Zdravím občanov Tekovskej Breznice. DH Kozárenka oslavuje tento rok 25.výročie znovuzaloženia. Pri tejto príležitosti plánujeme vydať spomienkovú knihu. Pokiaľ by sa našiel niekto kto má (alebo pozná niekoho z rodiny alebo známych) fotky z obdobia pôsobenia vdp.Jozefa Macku (kedy dychovka hrávala v TB) a je na nich táto dychovka prosím ozvite sa mi na mail miroslav_kopal@ses.sk. Ďakujem

Piatok, 22 Apríl 2016

Dobrý deň prosím o doplnenie faktúr aj zapisníc ... je 12.3 a obec nema zverejnenú ani jednu faktúru za tento rok.. dakujem Obec zverejnuje faktury na novej linke, ktoru najdete aj na nasom webe v casti Reklama:"eGov Zmluvy Zverejňovanie". Admin

Sobota, 12 Marec 2016

Dobrý deň, zverejňované zápisnice OZ by ste mali zverejňovať v inom formáte. Napr. *.pdf, nie *.doc ako doposiaľ, lebo tie sa dajú editovať.

Piatok, 04 Marec 2016

Dobrý večer,bude sa zmenou spoločnosti separovaného zberu meniť aj množstvo sortimentu triedeného odpadu? Dúfam ,že sa konečne bude môcť dať do triedeného odpadu viac vecí ako doteraz. Ak áno, bolo by dobré zverejniť čo všetko sa tam bude môcť dávať, lebo doteraz to nebolo bohviečo. Ďakujem za skorú odpoveď.

Utorok, 16 Február 2016

Príspevok ohľadom voľne pobehujúcich psov by si mala prečítať, zobrať k srdcu a hlavne si vstúpiť do svedomia p. Majerská, ktorá sa so svojim voľne pobehujúcim vlčiakom niekoľkokrát za deň prechádza po obci bez toho, aby mala psa na vôdzke. Ako bratislavčanka by si mohla uvedomiťm že v Bratislave by jej za toto bola udelená nekompromisne pokuta 60.-€. Je zaujímavé, že to čo si dovoľuje na Breznici si určite v Breatislave nedovolí. Pritom starí obyvatelia Breznice, ktorí majú podstatne menších psov, ako je spomímamý pes p. Majerskej ich vodia poctivo na vôdzke. Myslím, že dôrazné upozornenie p. Majerskej by nebolo na škodu.

Streda, 02 September 2015

Dobry den prajem, prisli sme do Tekovskej Breznici na chalupu, s detmi na prazdniny. Moj syn sa chcel trochu pobicyklovat, ale vratil sa naspat s tym, ze po uliciach sa volne pohybuju psi, ktori do neho doskakovali. Chcem upozornit starostu obce, aby urobil nieco proti tomu. Nielen kvoli detom, ale aj inym obyvatelom obce, ktori chodia pesi a psi ich ohrozuju. Dakujem velmi pekne. S pozdravom navstevnicka TB.

Štvrtok, 16 Júl 2015

Chcem sa spýtať, načo sa stavali stánky na predaj,keď sa predáva zelenina priamo v križovatke? Je tam "výborný" výhľad pre vodičov, ktorí z tej križovatky vychádzajú a nevidia na autá idúce od Jednoty. Vyhláška o cestnej premávke nedovoľuje stáť v križovatke. Kým sa tam niečo nestane, nič sa s tým neurobí?

Utorok, 14 Júl 2015

Dobrý večer, chcela by som poprosiť, či by nebolo možné vyhlásiť,aby ľudia v týchto horúčavách po večeroch nepálili a nerobili smrad po celej dedine...kedy máme vetrať? nech si to dotyční zapália doma v obývačke....a na obed...dakujem Mgr. Ivana Švaralová

Pondelok, 08 Jún 2015

Dobrý den, potřebovala bych sehnat pana Petra Šimkoviče. Věk kolem 40. Můj taťka hledá svého bratrance,ztratil na něj číslo. Mohl by mu někdo říct aby mi napsal na Facebook Silvie Hniličanová? Nebo na email SHnilicanova@seznam.cz děkuji mockrát Tu je telefonne cislo: peter simkovic t.c.0918788430

Utorok, 12 Máj 2015

Dobrý deň, je na Breznici na Silvestra zábava? Ak áno u koho je možné zohnať lístky? Edo Krištof

 

Nemam žiadnu informaciu, ak niekto viete, ozvite sa.

 

Admin.

Sobota, 27 December 2014

Dobrý deň môžte prosím doplniť zápistnice OZ nakoľko posledná je zo 7mesiaca? ďakujem

 

Doplnené

 

Admin.

 

Piatok, 28 November 2014

dali by sa sem zavesit vysledky volieb

Utorok, 18 November 2014

Bolo by možné zverejniť zoznam kandidátov na funkciu starostu obce do tohoročných komunálnych volieb ešte pre ich konaním? Ďakujem, občan obce.

 

Už sa taj deje

Admin

Utorok, 07 Október 2014

Dobrý deň, chcem sa opýtať pána starostu, či nie je možné, aby bol obecný rozhlas pustení tichšie alebo aby hudba pred vyhlásením oznamov trvala kratšie pretože to budí moje dieťa a určite nie je jediná, ktorú to zobudí. Rozhlas strašene počuť aj cez zavreté okno. Ďakujem za pochopenie

 

Nakoľko hlasitosť obecného rozhlasu sa reguluje centrálne, nedá sa stíšiť jeden konkrétny reproduktor. V prípade, že napíšete, o ktorý reproduktor sa jedná, je možné ho otočíť iným smerom.

Starosta obce

Streda, 03 September 2014

Už je tomu takmer rok, čo sa podvodným spôsobom dostal p. Ďurček mladší k priestorom požiarnej zbrojnice. Prečo podvodným spôsobom? Nuž preto, lebo obec schválila využitie priestorov požiarnej zbrojnice ako sklad motocyklových veteránov pre p. Ďurčeka staršieho. Lenže - odrazu p. Ďurček starší od svojho zámeru upustil a priestory odstúpil svojmu synovi, ktorý v nich prevádzkuje automechanickú dielňu. Je zaujímavé, že tabuľa s nápisom POŽIARNA ZBROJNICA - ktorej vyhotovením sa obec chválila a za jej výrobu zaplatila nemalú sumu odrazu záhadne zmizla nevedno kam a označenie prevádzky automechanickej dielne pána Ďurčeka mladšieho už takmer rok na budove bývalej požiarnej zbrojnice nejako chýba. Myslím že je najvyšší čas sa obrátiť nielen na kontrolóra obce, ale aj na živnostenský a daňový úrad. Mám pocit, že všetky tieto organizácie by sa mali čím zaoberať. A to ešte nespomínam slová pána starostu Dolinaja, ktorý na tomto fóre napísal, že požiarna Avia je v oprave a po vykonaní opravy bude slúžiť pre potreby obce. Kde sa teda nachádza požiarna Avia našej obce? A nech sa nesnaží teraz starosta vysvetlovať, že je ešte stále v oprave, lebo na niečo takéto mu nikto nenaletí. Klamstvá a podvody sa robia na našom Obecnom úrade. Určite by viacerých zaujímalo, kto za týmto všetkým stojí. Záverom tohoto príspevku upozorňujem, že ak tento príspevok nebude zverejnený v plnom znení ako bol napísaný a bude niekto argumentovať tým, že jeho obsah je nevhodný, v tom momente ja osobne ako občan Tekovskej Breznice podávam podnet nielen na už spomínané orgány - teda kontrolór obce, daňnový a živnostenský úrad, ale aj na políciu a prokuráturu pre podozrenie z páchania trestnej činnosti a nehospodárnym nakladaním s obecným majetkom. S pozdravom občan obce Tekovská Breznica.

 

Vážený pán občan Tekovskej Breznice,

aspoň takto sa nám náš nespokojný spoluobčan skrýva za všetkých a nechce odhalit svoju anonimitu, hoci vsetci vieme, že používanie internetu nie je anonymne...

Žiadosť o prenájom nebýtových priestorov - Požiarnej zbrojnice bola riadne prerokovaná a schválena na obecnom zastupiteľstve dňa 3.10.2013. Ako sám píšete, p. Ďurček st. upustil od svojho zámeru a priestory odstúpil svojmu synovi, za ktoré platí štandartný prenájom + energie.

Požiarna AVIA je opravená a je garážovaná v priestoroch Roľníckeho družstva a je pripravená na predaj.

 

Tento príspevok bol zverejnený nie z dôvodu hrozby podania podnetov, ale preto, aby aj ostatní naší občania obce, ktorí pre obec robia prospešné veci ( chodnik na hrad, svietiaci kríž, rekonštrukcia chatky vo Chválení, prípravy oslav a akcií v obci ) videli, aj akých máme spoluobčanov. Nič pre obec neurobia a vedia sa iba vyhrážať a urážať. Škoda len, že sa hanbia za svoje meno.

 

Starosta obce.

 

Dobrý deň.

S poľutovaním som zistil respektíve dočítal som sa na diskusnom fóre obecnej stránky na opätovné útoky a vyhrážky

na moju osobu.

Aby som uviedol niektoré veci na správnu mieru doložím aj par faktov:

Priestory ktoré som získal si riadne platím v zmysle platnej nájomnej zmluvy o nebytových priestoroch uzatvorenej s obcou.

Pôvodný zámer na uskladnenie zreštaurovaných motocyklov môjho otca stále platí a bude zrealizovaný pravdepodobne ešte v tomto roku. Čakám na uvoľnenie priestoru bývalého Secondhandu v ktorom budú motocykle umiestnene.

Hasičská Ávia.
Ako som p. starostovi sľúbil nefunkčnú a čiastočne rozkradnutú Áviu som uviedol do funkčného stavu čím sa zvýšila jej hodnota príp. ďalšie použitie. Žiaľ toto vozidlo je už  niekoľko rokov vyradene z evidencie vozidiel t.j. nemá ŠPZ.
Takéto vozidlo nemôže jazdiť po komunikáciách nakoľko nespĺňa podmienky pre jazdu na nich a nemá STK ani EK a ani zaplatene PZP.
Myslím si že žiadny triezvo uvažujúci človek si nevezme na seba riziko jazdiť na vozidle bez poistenia nakoľko sankcie  za takéto priestupky a pripadne škody spôsobene takýmto užívaním sa pohybujú v závratných sumách.
Momentálne /resp. pri odovzdaní z opravy/ bola plne funkčná a mohla by slúžiť občanom obce napr. na výuku pre mladých záujemcov o DHZ no už niekoľko rokov ak nie desaťročí zatiaľ sa v nasej 1200 člennej obci nenašiel človek ktorý by  sa tejto aktivite venoval./kritikov sa ale nájde veľa/
Živnostensky a daňový úrad
Mojím hlavným zdrojom príjmov je dovoz použitých automobilov a ND zväčša z Francúzska ktorému sa venujem 
niekoľko rokov.80% oprav je vykonávaných práve na týchto vozidlách.
Stručný. výpis zo živn. listu./okrem iného, Predmet podnikania: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ako aj jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti, prenájom mot. vozidiel, odťahová služba, pneuservis, údržba mot. vozidiel... vznik postupne od:r.2005-2012. 
Na margo platenia dani  uvádzam , že  ako mesačný platca  DPH odvádzam do štátnej pokladnice nie malé sumy, ktoré možno prevyšujú aj mesačné príjmy niektorých spoluobčanov. 

Hasičský erb
Po krátkom pátraní na OU som zistil že tabuľku s erbom DHZ venoval spoluobčan sponzorsky./Cena sa pohybovala niekde okolo 20 € a vyhotovil ju p. Janko Píš./ Obec na toto nemusela vynaložiť žiadne finančné  prostriedky.
 
Aktivity pre obec
-nakoľko som majiteľom vyklápacieho auta ponúkol som jeho služby v prospech obce
- v uznesení OZ o platení poplatkov za parkovanie na obecných komunikáciách som jeden z mala ktorý touto cestou prispeli do obecnej kasy
- sponzorsky som vykonal prepravu vozidla LADA NIVA ktorú obec získala z vojenských skladov Nemecká ./cena dopravy cca 200e s DPH/
-ďalej som zabezpečil formou sponzorov a aj z vlastných zdrojov svetelnú tabulu ktorá je umiestnená na ihrisku pre potreby TJ na MFZ /príp. volejbal, malý futbal, turnaje, potreby ZŠ a pod./cena svet. tabule cca 600 €!/
- nezištne v spolupráci s Michalom Homolom, Jozefom Krulákom, Jurajom Žemberym a im podobným pomáham vo vedení klubu TJ Sokol ktorý sa spolupodieľa na organizovaní obecných akcii a v neposlednom rade  na zachovávaní tradícii ako sú fašiangy, obecná zabíjačka, stavanie mája, a čiastočne v minulosti v spolupráci  s p. Mgr. Evou Sučanovou  akcie vianočné trhy s príchod Mikuláša, ples športovcov atd. Podotýkam, že hore menovaní vrátane mňa to robia pre občanov obce (aj teba občana obce sťažovateľa) bez akéhokoľvek nároku na úhradu!!!

Mrzí ma že takýchto ľudí je v obci čoraz menej a stále viac sa objavuje kritika, závisť a osočovanie – bez zistenia skutočnosti  namiesto nezištnej pomoci.

S pozdravom 
S pozdravom občan obce- Juraj Ďurček – za svoje meno sa nehanbím. 

Nedeľa, 24 August 2014

Dobrý deň chcela by som sa informovať či obec má alebo plánuje vytvoriť zberný dvor na pneumatiky kprikladam link http://www.separujodpad.sk/ kde je napísané, že by to bolo možné následne separovať. ďalej by som len chcela upozorniť, aj ked neviem či to je ešte na území obce na čiernu skládku ako sa ide na Brehy a zabočíte do prava pri bývalom bunkry, bohužial si dal niekto takú namahu že tam vyviezol odpadky aj napriek tomu že je tam dosť zlý prístup autom...

Sobota, 19 Júl 2014

Dobrý Deň prajem Chcel by som sa opytať pána starostu ,alebo poslancov obce že či je velky problem osadenie dopravnej značky v závoze zakaz vjazdu smerom na Brehy nakolko tato cesta nieje určená pre nakladne auta a tie ju ničia svojou hmotnosťou nakolko nieje spevnená krajnica Ďakujem P.S.pokial som sa pýtal ide o jeden telefonat na dopr.inšpektorat policie.

 

Uvital by som aj znizit maximalnu povolenu rychlost v useku okolo lomu ( Od byvaleho bunkru az vyjazdy z lomu ) na 40 km/h.

Doplnene Adminom.

Sobota, 05 Júl 2014

Dobrý deň prajem, nedá mi, aby som znovu nezareagoval na tému kosenie trávy v obci. Dnes, t.j. 1.7.2014 pracovnící VPP kosili trávu v obci, ale ZASE LEN NA HLAVNEJ ULICI A PRED OÚ Pýtam sa teda prečo? Nech sa pán starosta prejde smerom k cintorínu, do Kamenia, na Hrb, na Hôrku... Prečo tam nieje pokosené už niekoľko mesiacov a tráva je vysoká miestami aj jeden meter. Prečo by mali ľudia kosiť verejné priestranstvo vo vlastnom čase, so svojou kosačkou a za benzím platiť z vlastného vrecka, keď inde v obci to robia pracovníci VPP a míňajú sa na to peniaze, ktoré sme my ostatní zaplatili formou daní do spoločnej obecnej pokladnice. Tu nieje niečo v poriadku a je na čase, aby sa v tomto smere zjednala náprava. Ďakujem a očakávam na tomto mieste vyjadrenie kompetentných, ktoré bude zároveň aj prísľubom na vyriešenie vzniknutej situácie. S pozdravom občan Tekovskej Breznice.

 

Uvítal by som, keby sa občan Tekovskej Breznice aj podpísal, ale mám dojem, že on sám nechodí pozerať do tých častí obce. Postupne chodíme všade kosiť, už zostáva len potok. Sú ulice, ako Lúky, Zájumenské od domova, kde ešte vôbec neboloi z VPP kosiť, všetko si občania spravia sami, lebo nie sú rozmaznaní, ako sťažujúci občan obce. Keď sa sám sa zeba nehanbí, tak sa aspoň podpíše.

 

S pozdravom, Starosta občan.

 

Utorok, 01 Júl 2014

kedy budu pivne ??

 

Dajte niekto vediet, kto viete. Zatial neviem ani ja.

Piatok, 27 Jún 2014

to ze je vsetko zarastene travou je len chybou obce pretoze ludia si zvykli na to ze im to pokosi obec a ked maju od plota travu vysoku aj 2 metre tak budu cakat ze kedy to obec pokosi Moj nazor je ze kosi sa len hlavna ulica akoby si to nemohli pokosit ludia sami (pochopim ak je dom neobyvany alebo tam ziju stari ludia,ale kosit pred domom mladych ludi je chore nemaju ruky alebo..)Dane plati kazdy v obci a potom nech kosi obec pred kazdym domom alebo len pred obecnym uradom a na cintorine a nech mi nik nepovie ze to nejde.Staci ak sa nepokosi na hlavnej ulici pred domami 2-3-mesiace a mozno to napadne aj ludi ktori tam byvaju (mozno)bohuzial su nauceny tak ze vzdy im to niekto spravy .Prajem pekny vecer

Streda, 11 Jún 2014

Až sa mi veriť nechce veriť, že posledný príspevok v tomto fóre je z 9 apríla tohoto roku. To nikto v obci nemá žiadny problém, na ktorý treba poukázať a dať o ňom vedieť aj ostatným občanom? Zaujímalo by ma, či som jediný, koho trápi stav potoka. Kotňryto hlboké cez dva metre je zarastené trávou a burinou tak, že už je na úrovni okraja. Načo sa čaká? Až príde nebodaj väčšia voda a bude sa potok vylievať z brehov? Nestačí, že to denne vydíme v televízii a nikto sa z toho nepoučí? Kto je za tento stav zodpovedný? Nehovoriac o tom, že v tej prebujnelej vegetácii sa vďaka tomu, že časť obce púšťa domový odpad do potoka množia potkany. Nehovoriac o tom, že my, ktorí sme pripojení na verejnú kanalizáciu a potok odpadkami neznečisťujeme, si platíme stočné a tí ľudia, ktorí púšťajú všetok odpad do potoka arobia z neho stoku to majú zadarmo. Niekde tu chýba logika. Ďakujem, občan obce.

Štvrtok, 22 Máj 2014

Dobrý deň, chcem poďakovať organizátorom za perfektné zvládnutie turistického pochodu na Žuhráčku. Naozaj ma milo prekvapilo množstvo ponúkaného občerstvenia, ako aj možnosť oddychu a opekania na obecnej chate.

Piatok, 16 Máj 2014

Do kedy je potrebné zaplatiť dane?

 

Dane, stocne a poplatky za smeti sa vyberaju od aprila a je potrebe ich zaplatiti cim skor, najenskor do 30.06.2014

 

Admin.

Utorok, 13 Máj 2014

Do kedy je potrebné zaplatiť dane?

 

Dane, stocne a poplatky za smeti sa vyberaju od aprila a je potrebe ich zaplatiti cim skor, najenskor do 30.06.2014

 

Admin.

Utorok, 13 Máj 2014

Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o telefonický alebo e-mailový kontakt na pohostinstvo, ktoré je oproti domu seniorov Oáza. Za kladné vybavenie vopred ďakujem

 

Pozadovany kontakt nemam.

 

Admin

Nedeľa, 11 Máj 2014

Dobrý deň,chcem sa spýtať prečo nie sú na internete všetky zápisnice z obecného zastupiteľstva za tento rok a prečo ich tam nedávate pravidelne.Zasadnutie OZ je len raz za mesiac a myslím si že je dostatok času na zverejnenie.Vopred ďakujem za odpoveď.

 

Ospravedlňujem sa za meškanie, už sú zverejnené.

 

Admin

Streda, 09 Apríl 2014

pROSIM VAS KEDY BUDE OTVORENA LEKAREN V NASEJ OBCI.

 

Súkromný podnikateľ, ktorý má prenajaté časti priestorov v ZŠ ma predbežný termín do konca roka 2014.

 

Admin

Štvrtok, 20 Február 2014

Dobrý deň ak by sa dalo prosím bližšie informácie k triedeniu plastu, napríklad obal z Mila keksíku je z vnútornej strany strieborný, predpokladam že to nepatrí do plastu detto aj obal z čipsov. Je vela vecí kt. má človek problém zaradiť kam to patrí. V zahraničí dokážu ludia zoseparovať všetok odpad. preto si myslím, že by bolo dobré ak by ludia vedeli konkrétne ktory odpad kam patrí. Ak by sa Vám podarilo zistiť viac informácii bola by som rada. najlepšie keby bol "zoznam" na konkrétne výrobky ktoré sa bežne predávajú v slovenských obchodoch.

 

Skuste si precital clanok: Ako separovat odpad, ktory sa nachadza TU:

http://www.tekovskabreznica.sk/index.php/sk/sluzby

 

Utorok, 18 Február 2014

Dobrý deň dalo by sa prosím uverejniť "podrobnejší návod" na separáciu plastu? veľakrát je problém, že človek nevie čo je plast a čo nie je. najväčší problém je rozlíšiť plast od celofánu.

Podrobnejší návod nájdete TU pod názvom "Ako separovať odpad".

Streda, 12 Február 2014

Neuvažuje obec o znovuvybudovaní chodníka popri plote základnej školy (od križovatky pri školskej bytovke, popod brezy), ktorý by napríklad pokračoval až ak bráne na ihrisku, prípadne na hlavnú cestu ? V minulosti tam predsa tento chodník bol (teda minimálne pri areály školy) a keďže sa jedná o miesto so zo zvýšeným pohybom chodcov, predovšetkým školopovinnej mládeže,ako aj chodcov idúcich na, alebo zo žel. stanice, bola by to určite opodstatnená investícia, nehovoriac o tom, že v našej obci je chodníkov žalostne málo. Vlastne okrem hlavnej ulice v dedine, nikde inde. Taktiež by bolo z dôvodu bezpečnosti, ako aj z dôvodu estetického potrebné presvetliť hlavnú ulicu v dedine, minimálne tak, ako je to realizované od budovy OcÚ po kostol. Súčasné pouličné osvetlenie skôr plný funkciu navádzacieho svetelného bodu, tlejúceho niekde vysoko nad cestou, ako osvetľovacieho telesa. Za odpoveď, ako aj snahu sa úprimne zaoberať uvedenými podnetmi vopred ďakujem. Andrej

Pondelok, 03 Február 2014

Ochraňovať pozemky elektrickým ohradníkom môže iba vlastník, alebo správca pozemku. Ak ide o lesný pozemok, podľa § 31 ods.1 písm. a) zákona 326/2005 Z.z. o lesoch v znení neskorších predpisov na lesných pozemkoch je zakázané stavať ploty. Ako je potom možné, že chovateľka koní, ktorá nie je ani vlastníkom ani správcom má takto oplotené pozemky na Selách. A to ani nehovorím, že nie sú označené tak ako káže zákon. To si môže ktokoľvek v našej obci svojvoľne ohradiť pozemok, ktorý mu nepatrí? A takto obmedzovať a ohrozovať občanov obce?Michal Eliaš Dakujem.

Nedeľa, 01 December 2013

Dobrý deň prajem Chcel by som sa touto cestou podakovať miestnemu poľ.družstvu za dokonalé znečistenie miestnej komunikácie aj niekoľko dní po orbe a následnom znečistení cesty sa nenašiel nik kompetentný kto by to dal do poriadku ale asi aj tu platí pokiaľ nie na mojom je mi to jedno

Nedeľa, 01 December 2013

Dobrý deň, dalo by sa uverejniť na stranku obce výsledky župných volieb?

Vysledky volieb najdete na stranke statistickeho uradu aj za obec.

http://osk2013.statistics.sk/VUC/download_sk.html

Admin

Sobota, 30 November 2013

Chcel by som na tomto mieste pochváliť všetkých, ktorí sa postarali o zrealizovanie značenia prístupovej cesty na parkovisku pri cintoríne. Síce na poslednú chvíľu, ale predsa. Teraz je už len na občanoch obce a na vodičovi pohrebnej služby, aby toto značenie aj rešpektovali. Lebo do teraz som si všimol, že vodiči, ktorí niesú z obce toto značenie rešpektujú, domáci žiaľ nie. Občan obce

Štvrtok, 31 Október 2013

Kedy už konečne bude dopravná značka zákaz vjazdu nákl. motorové vozidlá do časti andelok.Praskajú domy, hluk, prach deti sa boja,či až keď zrazia dieťa.

Utorok, 29 Október 2013

Dobrý deň prajem, túto otázku adresujem priamo starostovi obce a dúfam, že nebude cenzúrovaná, prípadne zahodená, ako moje dva predošlé dotazy. Takže - pán starosta - ak ste chlap a viete sa k otázke aj chlapsky postaviť a ako chlap aj čestne odpovedať, tak tak spravte. V zápisnici z OZ z 5/2013 sa v bode B-schvaľuje/4 píše - citujem V priestoroch požiarnej zbrojnice urobiť sklad motocyklov veteránov a nepojazdnú hasičskú ÁVIU ak sa dá opraviť a využiť ako účelové vozidlo obce. Dnes je 23. októbra a v priestoroch požiarnej zbrojnice funguje automechanická dielňa a po opravenej Ávii ani stopy. Teraz čakám na vysvetlenie tejto situácie a objasnenie toho, kot si tu v obci takto hospodári so spoločným majetkom a robí veci poza chrbát občanov. Upozorňujem, ak sa mi ani na túto moju otázku nedostane adekvátneho vysvetlenia a uspokojivej odpovede, kópiu tohoto príspevku rozošlem na miesta, ktoré sa mojim podnetom budú s radosťou zaoberať. S pozdravom obyvateľ obce.

 

Toto je posledny prispevok v diskuson fore, ktory je podpisany anonymne a ma urazlivy charakter.

Admin.

 

Najskor chcem upozorniť, že každý občan v tejto obci má svoje meno a ak sa pýta na niečo, čo si myslí, že je správne, tak by nemal byť problém sa pre pisateľa aj podpísať.Ja sa k jeho otázke postavím chlapsky keď sa aj on k svojmu menu postaví chlapsky a nie sa skrývať za všetkých. Nech príde na obecný úrad a ja mu dám potrebné informácie. Ávia je v oprave a že sa Jozef  Ďurček dohodol so synom, že mu to prepustí a mladý Juro si dal žiadosť na obecné zastupiteľstvo, ktoré mu to aj schválilo tak čo chce potom občan obce- chcel to on a nestihol to? Pán Ďurček má dohodnutý nájom 10€/m2 na rok.  

Odpoveď starostu.


 

Streda, 23 Október 2013

nedalo by sa miesto postu kde je reklama : nb sieť,predaj farieb a hudobnej skupiny ideál postnúť niečo užitočnejšie..? prípadne skvalitniť stránku ďakujem

 

Uvedená časť stránky je vyhradená práve pre reklamy a vyplýva to aj z podmienok pre hosťovanie tejto stránky, takže túto časť nemôžem využiť na nič iné.

 

Admin.

Streda, 23 Október 2013

Dobrý deň, Od 1. januára 2006 je spaľovanie suchého lístia, drobných konárikov a ostatného odpadu zo záhrad a domácností zakázané podľa Čl. I (bod 43. § 18 ods. 3 písm. n) a Čl. VI. zákona č. 24/2004 Z.z, ktorým sa mení a dopĺňa Zákon o odpadoch. Podľa občianskeho zákonníka nikto nesmie nad mieru prípustnú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami atď. Ak teda niekto spaľuje odpad zo záhrady – lístie, trávu, konáre, ale aj odpad z domácnosti – plastové fľaše, papiere, kartóny, gumu a pod., dopúšťa sa protiprávneho konania a hrozí mu pokuta. Ako sa obecné zastupiteľstvo a starosta obce stavia k tomuto zákonu? To môžeme vidieť, resp. cítiť každý deň v tomto roku- celá dedina je zahalená dymom. Tak teda ako, vážený pán starosta, sa ku tomuto problému stavia obec Tekovská Breznica? Nepredpokladám, že mi napíšete, že Vás nikto neupozornil a nesťažoval sa . Ďakujem za Vaše stanovisko. JK

Utorok, 15 Október 2013

Dobrý deň,chcem sa spýtať prečo nie sú na internete všetky zápisnice z obecného zastupiteľstva.Vopred ďakujem za odpoveď.

 

Zápisnice sú doplnené

 

Admin.

Utorok, 08 Október 2013

Dobrý deň. Takže máme v obci časť Kamnie umiestnenú dopravnú značku B25-Zákaz vjazdu vozidiel, ktorých okamžitá hmotnosť presahuje vyznačenú hranicu. V tomto prípade je tou hranicou hmotnosť 18t. Pýtam sa pre koho je táto značka určená? Pre tých pár stálych obyvateľov a chalupárov, ktorí chodia touto časťou obce osobným autom, prípedne na bicykli, či pešo? Určite nie... Predpokladám, že by ju mal rešpektovať niekto iný. Prečo sa p. Juhász premáva svojou plne naloženou tatrou okolo tejto značky bez akéhokoľvek rešpektu? Načo bol dobrý ten cirkus s osadením tejto dopravnej značky, keď tí, ktorí by ju mali rešpektovať na to z vysoka kašlú a tí, ktorý by jej dodržiavanie mali kontrolovať kašlú na to dupľom. Takže pýtam sa pána starostu - koľko nás stál tento nezmyslel zo spoločnej obecnej pokladnice? A hlavne - načo to bolo to dobré? Ďakujem, za odpoveď - obyvyteľ Tekovskej Breznice.

Piatok, 04 Október 2013

Dobrý Deň. Chcel by som sa opýtať kompetentných, čo chcete ďalej robiť z tou Farmou na konci dediny. Je na predaj? Ak áno tak za akú cenu pretože to je v obstojnom stave a dalo by sa tam zrealizovať veľa projektov. Vopred ďakujem za odpoveď.

 

Osobna zodpovedná za správu majetko bývalej VVO je p. Ing. Miroslava Svetlíková a tel.: +421 918 340271. V prípade záujmu ju môžete kontaktovať.

 

Štvrtok, 05 September 2013

Dobry vecer na stranke www.centrum.sk som nasiel sutaz o naj zahradu nie je mozne tam zaradit nasu farsku zahradu?

Streda, 28 August 2013

Dobrý deň. Pomaly, ale isto prichádzam k presvedčeniu, že v obecnom rozhlase sa častejšie vyhlasuje porucha na vodovodnom potrubí a odstávka vody, ako oznámenie o tom, že pre obecným úradom sa predáva zelenina. To naozaj za tento katastrofálny stav nenesie nikto zodpovednosť a nikto nieje schopný nájsť a zrealizovať komplexné a dlhodobé riešenie tohoto problému? Však to je už na hanbu. Žijeme v 21. storočí a nie v stredoveku.

Streda, 28 August 2013

V poslednej dobe sa v našej obci rozmáha nešvár, ktorý sem priniesli so sebou ľudia, ktorí tu nemajú trvalé bydlisko a zdržujú sa v obci ako chalupári. Neviem si predstaviť, že by takýto človek vo svojom meste, z ktorého do obce prišiel išiel venčiť psa bez vôdzky a bez náhubku. O tom, že si počas tejto každodennej prechádzky jeho pes spraví potrebu priamo pred bránu cudzieho domu a majiteľa psa to absolútne nevyvedie z miery ani nehovorím. Ak ho na to upozorníte, že jeho pes vykonal potrebu pred mojou bránou, pozerá na vás, ako keby sa práve stretol s mimozemšťanom. Bolo by dobré zaviesť záväzné pravidlá pre venčenie a pohyb týchto psov v obci a samozrejme aj vyvodzovať dôsledky z ich nedodržiavania. Neviem si celkom dobre predstaviť, že ak sú nejaké pravidlá pre pohyb psov v mestách, prečo by nemali byť aj v obciach, ako je naša. Ďakujem, obyvateľ obce Tekovská Breznica.

Sobota, 10 August 2013

Myslite ze je normalne toto neustale saskovanie s vodou? Zijeme tu ako v 15 storoci. Priala by som Vam mat doma 30hosti a ani kvapku vody. Bolo by pekne poriesit tento dlhodoby problem definitivne a nie lepit tu zaplaty na kazdych 10-tich metroch a vyhovarat sa na cerpadla. Riesenie je vzdy len treba pohnut rozumom a vrazat financie tam kde treba...

Pondelok, 05 August 2013

V posledných dňoch zažívame všetci v obci akútny nedostatok vody z verejného vodovodu. V súvislosti s týmto, mi nedá aby som nenaísal svoj názor. V prípade, že nieje správny a niekoho som neprávom obvinil, sa vopred ospravedlňujem. Asi 14 dní stála v jablčnom sade oproti družstvu vŕtna súprava a denne sa tam intenzívne pracovalo. Posledné štyri dni, teda od 1.8. až do dnes 5.8. sa rapídne zhoršilo zásobovanie obce vodou a práve v týchto spomínaných dňoch už vŕtna súprava v jablčnom sade nestojí, ale zato 24 hodín denne vyteká z vrtu hadicou voda do jarku popri ceste. Moja otázka je, či tento vrt bol vykonaný na základe geologického prieskumu a so všetkými máležitosťami, ktoré sú pre realizáciu takéhoto vrtu potrebné a druhá otázka, či trvalé vytekanie vody z vrtu neovplyvňuje výdatnosť prameňa zásobujúceho obecný rezervoár. Vopred ďakujem za vyjadrenie. S pozdravom obyvateľ obce Tekovská Breznica.

Pondelok, 05 August 2013

Dobrý deň.Ako mnohí,tak aj ja,by som sa chcel vyjadriť k problémom,požiadavkám,a k návrhom na lepšie životné podmienky v našej obci.V týchto horúcich,letných dňoch tak ako pre každého človeka,tak i pre mňa je prírodný zdroj,čiže voda nevyhnutná.Som občan tejto dediny.Žijem tu už pár rokov, ale to,ako v dnešnej dobe obyvatelia tejto obce zaobchádzajú z vodou,nato sa už nedá pozerať. Za posledné mesiace už niekoľko krát netiekla voda.Ako obvykle nieje to hodinová záležitosť.Každí s každým by mal v takejto situácií súcitiť a brať jeden na druhého ohľad.Nieje možné,aby ja som mal suchú trávu z dôvodu nedostatku vody a niekdo ju má krásne zelenú,rozkvitnutí kvetný záhon a na tvári blažený pohľad.Akou vodou takýto obyvatelia polievajú popri svojich príbytkoch,keď viem,že nemajú studňu a ani dažďovú vodu?Verím,že zo svojho vrecka by si nikdo toto nedovolil,je očividné,že takýto ľudia majú nelegálne prípojky na vodu.Očividne si neuvedomujú,že je to trošku podozrivé,že moja tráva je suchá a ich krásne zelená.A tu som sa dopracoval k tomu,že ľudia vedia byť až taký neľudský,že napriek problémom z vodou aj tak s ňou plytvajú.Ešte by som chcel podotknúť na jednu vec.V posledných dňoch stále sú problémy z vodou,prečo ľudia niesú informovaní o tom,že vôbec nejakí opravári prišli alebo,že sa pracuje na oprave vody.Neverím tomu,ako náhle sa zistí porucha,aby skúsený technik nevedel odhadnúť kedy predpokladá,že voda pôjde.Veď toto už nieje normálne...

Nedeľa, 04 August 2013

Pekný deň všetkým, chcel by som prispieť aj ja mojim postrehom do diskusného fóra.Som momentálne na Tekovskej Breznici na dovolenke a tak sa často túlam po dedine a teším sa koľko vecí sa zmenilo,aká je teraz dedina pekná....Zároveň ma však mrzí ,že na Breznici naďalej platí z cudzieho krv netečie a tak sa nerešpektuje nič.Či pán JH sa tak dobre modlí ,že nikde nie je napršané len on má popolievanú záhradu a plnú vaňu v záhrade? alebo bolo vyhlásené ,že kto chce môže si ísť nabrať materiál veď na cintoríne je ho dosť? Nechápem drzosť niektorých ľudí,s kľudom angličana si fúrikujú štrk určený na výstavbu oplotenia cintorína.To sa potom stavia chatka na Selách ,že? Už niekoľko rokov žijem v zahraničí a s istotou Vám poviem pán starosta tam si toto ľudia nedovolia.Veď vodu aj ten materiál musí tiež niekto zaplatiť...ale ako hovorím z cudzieho krv netečie.....

Piatok, 02 August 2013

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako je to s platením vody na cintoríne,kto za ňu a z akých peňazí sa platí? Dôvod mojej otázky je nasledovný: niekoľkokrát som si všimol ,že je natiahnutá hadica z cintorína do súkromného dvora pána JH a veselo sa plnia sudy na vodu a polieva sa záhrada. Potom človeka zamrzí ,keď si chce poliať kvety na hrobe a z dôvodu ,že bude málo vody bude voda odstavená.Mrzí ma fakt ,že sú ľudia ktorí dokážu svojou vynaliezavosťou znepríjemniť život iným.Bolo by fajn sa nad tým zamyslieť.

 

Dakujem za pripomienku. Este v ten isty den, ako som si ju precital bol som upozornit JH, aby to nerobil a on slubil, ze sa to uz nebude opakovat. Samozrejme, ze vodu na cintorine platime vsetci z nasich dani.

 

Starosta

Streda, 26 Jún 2013

Som rád že sa takomto fóre dá vyjadriť názor požiadavka pochvala aj kritika. Ako poslanec v Podlužanoch kde teraz bývam o toto bojujem dlhý čas a furt sa nedá. Tak sa idem aspoň potešiť sem ako sa to všetko na Breznici vyvíja. Edo Krištof

Sobota, 22 Jún 2013

Dobrý deň. Viem, že postreh, na ktorý by som chcel upozorniť nieje v kompetencii starostu obce, ale napriek tomu by som bol rád, ak by napríklad aj formou oznamu v obecnom rozhlase upozornil na skutočnosť, že na komunikáciach v obci platia pravidlá cestnej premávky rovnao a hlavne pre každého tak, ako všade inde. Jednoznačne sa nerešpektuje pravidlo pravej ruky na križovatkách neoznačených dopravnými značkami a tých je v obci väčšina a o rýchlosti jazdy už ani nehovorím. Ak by som mohol tipovať, tak ako horúceho kandidáta na dopravnú nehodu tipujem p. Juhása. Nielen, že od OÚ smerom do Kamenia si to páli svojim autom odhadujem 80km/h, ale o tom, že vozidlám vychádzajúcim od cintorína by mal dať prednosť, nakoľko prichádzajú z prava v smere jeho jazdy - o tom sa mu ani vo sne ešte nezdalo. Ďalšou vecou sú malé deti, ktoré sa v tejto lokalite dosť často zdržujú na ulici. Nečakajme, pokiaľ sa niečo stane a spravme niečo pre dobro veci. Ďakujem, obyvateľ obce.

Piatok, 07 Jún 2013

Dobrý deň prajem. To na stránke obce naozaj musí 7.júna 2013 ako prvý oznam udrieť človeku do očí pozvánka na 34. ročník Pochodu na Žuhráčku, ktorý sa uskutoční dňa 11.5.2013 ? Trochu od veci nezdá sa vám? Občan obce Tekovská Breznica

 

Nakolko stránku spravujem vo svojom voľnom čase ako dobrovoľnú činnosť a som často na cestách, ne vždy sa mi darí aktualizovať stránku podľa potreby. Za to sa ospravedlňujem.

 

Admin

Piatok, 07 Jún 2013

Dobrý deň, bude tento rok pivný festival? Ak áno kedy, a hlavne kde? Vraj má byť na ihrisku, čo sa mi zdá absolútne "od ruky" a neaktraktívne.

 

Plagát už mám, tak je to na stránke.

 

Admin

Pondelok, 13 Máj 2013

Pán starosta a zastupiteľstvo obce, som veľmi sklamaná s Vášho prístupu k informáciám smerovaným k obyvateľstvu obce. Ak nie je vo Vašom záujme spokojnosť občanov, tak by ste mali prehodnotiť svoje pôsobenie a my občania zase Vašu voľbu do nasledujúceho obdobia.

 

Pokiaľ máte požiadavku na nejakú informáciu, stačí prísť na Obecný úrad v obci a tam Vám poskytnú všetky požadované informácie.

 

Admin.

Štvrtok, 02 Máj 2013

Dobry den. P. starosta, prosime Vas velmi pekne o zverejnenie vseobecne zavazneho nariadenia obce o dani z nehnutelnosti a inych miestnych poplatkoch. Obcania

 

Uverejnene.

Štvrtok, 25 Apríl 2013

Ak sa tu objavi takato odpioved Dobrý deň, kedy bude otvorená lekáreň? Kde môžem nájsť znenie rozočtu obce? Termín otvorenia lekárne závisí na aktivite súkromného podnikateľa, ktorý si priestory prenajal od obce. Starosta. Tak mi z toho vyplyva len jedno, ze obec prei podpisovani dohody s podnikatelom nieco zanedbala. Kde je v zmluve nejaky termin, do ktoreho je podnikatel povinny lekaren uviest do prevadzky? Alebo treba tomu rozumiet tak, ze podnikatel dostal k dispozicii od obce objekt a tym to konci? Bude terza obec tahat roky za nos a otvorenie lekarne bude v nedohladne?

 

Odpoveď je uverejnená v staršej otázke.

 

Starosta

Štvrtok, 18 Apríl 2013

Chcem jednu poznámku k oploteniu: vďaka tomu, že zostali škáry v murovanej časti, niektorým tiekla voda počas roztápania snehu na cintoríne a silných dažďov do záhrad a následne podmyla svah.

 

 

Sobota, 06 Apríl 2013

K lekárovi a lekárni sa odvolávate na rozhodnutie súkromného investora. Kde je zverejnená nájomná zmluva s touto osobou?

 

Zmluva o prenájme nebytových priestorov bola uzatvorená ešte pred povinnosťou zverejňovania zmlúv na Internete. Avšak je k nahliadnutiu na Obecnom úrade v Tekovskej Breznici. V zmluve je zakotvená povinnosť priestory prenajať, nakoľko nájomca v nich urobli rekonštrukčné práce, ktoré bolo potrebné urobiť na prevádzku ambulancie a lekárne. Všetky práce boli hradené nájomcom. Doteraz však nájomca priestory neobsadil, nakoľko nemá požadované personálne obsadenie.

 

Starosta obce.

Sobota, 06 Apríl 2013

V uznesení obecného zastupitelstva 1/2013 bolo vzaté na vedomie aj : Oznámenie o začatí stavebného konania a o upustení od ústneho pojednávania na stavbu PS 03 priecestné zabezpe čovacie zariadenie v žkm 22,495 pre stavebníka Železnice Slovenskej republiky GR so sídlom Klemensova 8 813 61 Bratislava. Čo predstavuej táto stavba? Dočkáme sa konečne skrátenia čakacích dôb na železničnom priecestí?

 

V Oznámení, ktoré bolo doručené na obecný úrad sa úvádza, že zo strany GR Železnice SR bola schválená rekonštrukcia zabezpečovacieho zariadenia v Tekovskej Breznici a osadením automatických hradiel na signalizáciu. Nikde nie je uvedený dátum realizácie. Nakoľko obec nie je vlastníkom priecestia, nemá ani možnosť urýchliť túto rekonštrukciu. 

 

Starosta obce

Sobota, 06 Apríl 2013

Toto forum stojí za 2 veci ak niečo chcem na starostu ,resp.poslancov nikdy to neuverejnia.

 

Príspevky v diskusnom fóre sú zverejňované priebežne. Pokial je vhodné k nim doplniť odpoveď, tak je táto otázka zverejnené až po získaní odpovede od kompetentných osôb.

 

Admin.

Streda, 13 Marec 2013

Dobrý deň, mohli by sa zverejniť jednotlivé zdroje príjmu pre obec na rok 2013, a to konkrétne - od akej inštitúcie je predpokladaný aký príjem?

 

Rozpočet obce na rok 2013 je uverejnený vo vývesnej tabuli pred obecným úradom a bude zverejnený aj na internete.

 

Starosta.

Sobota, 09 Marec 2013

Dobrý deň, prečo nedáte do sekcie farský úrad kontakty na farský úrad?

 

Doplnim pri najblizsej uprave tejto cast stránky. Kto by to chcel rýchlo, tak je to tu:

045 / 6861154 - RÍMSKOKATOLÍCKY FARSKÝ ÚRADTekovská Breznica , 96652 Tekovská Breznica
 

Sobota, 02 Marec 2013

Dobrý deň, kedy bude otvorená lekáreň? Kde môžem nájsť znenie rozočtu obce?

 

Termín otvorenia lekárne závisí na aktivite súkromného podnikateľa, ktorý si priestory prenajal od obce.

 

Starosta.

Sobota, 02 Marec 2013

Dobrý deň. Dnes ma pri návšteve cintorína, nemilo prekvapilo zistenie, že medzi hrobami, či na hroboch sú stopy po zvery - stupajde, výkaly, či obžraté kytice na hroboch. Takáto kritická situácia v našom cintoríne ešte nebola. Uvedomujem si, že sa pripravuje oplotenie cintorína - ale vzhľadom k tomu, že zver nemá problém prekonať aj 2,5 m prekážku, neviem či bude obyčajný plot efektíny. Zároveň sa chcem opýtať, či bude výstavba pletiva komplanzovaná zo strany hospodárov v lese, nakoľko ich činnosťou (nečinnosťou) je premnožená zver, ktorá stratila plachosť, chodí po uliciach, dvoroch, záhradách a už aj po cintoríne. Vopred ďakujem za odpoveď.

 

Celková výška oplotenia je projektovaná do 2m vrátane múrika a pletiva. Výstavba je plne hradená z rozpočtu obce.

 

Starosta obce. 

Sobota, 02 Marec 2013

Dobry den ja mam otazku smerujucu na byvale druzst,vo alebo bytunky yo je jedno, to si tam kazdy moze prist a zobrat co mu sily stacia alebo to ma aj nejakeho majitela s ktorym sa da skontaitovat ak ano tak i prepozslite kontakt ,za dufam pozitive vybavenie vam vobred

 

Osobna zodpovedná za správu majetko bývalej VVO je p. Ing. Miroslava Svetlíková a tel.: +421 918 340271. V prípade záujmu ju môžete kontaktovať.

Admin.

Utorok, 26 Február 2013

Dobrý Ďeň Ja by som sa len chcel opýtať že kde v obci sa nachádza detský lekár kedže to uvádzate na stránke v sekcii(občianska a technická vybavenosť obce)

 

V týchto dňoch nadobudlo účinnosť kolaudačné konanie na úpravu priestorov v Základnej škole.Teraz je na súkromnej osobe, aby otvoril súkromnú ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých a lekáreň.

Odpoveď starostu.

Štvrtok, 31 Január 2013

Dobry den. Prosim Vas bolo by mozne do rubriky VZN pridat VZN,ktore boli schvalene na ostatnom obecnom zastupitelstve? Dakujeme, obcania.

 

Ziadal som o ich zaslanie, keď ich dostanem, tak ich zverejním.

 

Pondelok, 28 Január 2013

Dobrý deň, ako často sa aktualizuje diskusné fórum a kto robí revíziu na zverejnenie? Stáva sa mi, že ak dám na forum doporučenie pre prerokovanie na obecnom zastupiteľstve, toto sa záhadne nedostane na zverejnenie. Pokiaľ forum má slúžiť len na pochvaly, tak ste ho mohli nazvať ináč. ďakujem za odpoveď MŠ

 

Zverejňovanie otázok a odpovedí je administrované správcom, ktorý sa tomu venuje vo svojom voľnom čase a v poslednom období ho je akosi pomenej. Pokial je však otázka na starostu, tak je preposlaná ešte pred zverejnením a je zverejnená aj s odpoveďou.

Admin

 

Nedeľa, 20 Január 2013

Dobrý deň, v novoročnom príhovore starostu obce ma zaujala plánovaná akcia " Vytvorenie náučného chodníka na najmladšiu sopku v Strednej Európe" nestálo by za zváženie požiadať niektorú z vysokých škôl v Slovenskej republike- napr. VŠ vo Zvolene- odbor enviromentalistika o spoluprácu? Štúdia by mohla byť veľmi dobrou témou pre vypracovanie Diplomovej práce. Bola by som veľmi rada, keby môj podnet zaujal starostu obce ako aj poslancov a návrhom sa zaoberali na niektorom so svojich stretnutí. MŠ

 

Bedeme sa týmto nápadom zaoberať.

 

Streda, 02 Január 2013

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať prečo v miestnom rozhlase nepúšťate v tomto čase vianočné pesničky alebo koledy .Inde je to až do troch kráľov normálne.Ďakujem

 

Pretože nie každému občanovi vyhovuje pustený rozhlas dlhší čas.

 

Utorok, 18 December 2012

Ďakujeme Evke Sučanovej a Evke Ďurčekovej za zorganizovanie akcie Vianočné trhy a Vítanie Mikuláša v obci - ďalšia z akcií, ktorá bola výborne pripravená a zabezpečená. Za všetkých zúčastnených MŠ

Nedeľa, 09 December 2012

Dobrý večer ja mám jednu otázočku na niekoho z vedenia obce(starosta alebo poslanci) Dokedy bude vyzerať farská záhrada a jej okolie tak ako to vyzerá dnes to nikoho z Vás netrápi? Nemá sa kto porozprávať s p.farárom o tom Ďakujem-

 

Farská záhrada nie je majetkom obce, a preto obec nemôže zasahovať do vlastníckych práv, čo je aj starostlivosť o majetok.

 

Nedeľa, 18 November 2012

Dobrý deň, neuvažuje sa nad revíziou verejného osvetlenia? V niektorých častiach kde nesvietia zo dve lampy za sebou je tma ako v rohu - čo môže byť aj životu nebezpečné. Avšak pochvlaľujem za tie sviatiace :)

 

V prípade konkrétnej poruchy je túto potrebné nahlásiť na Obecný úrad, kde je potrebné popísať miesto poruchy. Ak sú v obci aspoň dve nahlásené poruchy, príde servis, ktorý zároveň prejde autom celú obec a odstraňuje aj ďalšie poruchy. Takže bude zapíšte mail na obedný úrad alebo nahláste poruchu telefonicky.

Odpoveď starostu.

Pondelok, 12 November 2012

Dobrý deň, neuvažuje Obec nad zorganizovaním kurzu prvej pomoci, aby občania vedeli správne reagovať v kritických situáciách a tak prípadne zachrániť život inému? Záujem o takýto kurz by sa mohol zistiť prostredníctvom ankety na webovej stránke obce, alebo predbežným nahlásením na obecnom úrade.

 

Môžete popísať formu, spôsob a rozsah, aký máte na mysli? Určite to je dobrý nápad, ale aby mal aj výsledok, musí byť celá akcia správne zameraná.

Odpvoeď starostu.

Sobota, 10 November 2012

Dobrý deň, v dedine je niekoľko pozemkov, ktoré sú v súkromnom vlastníctve a majitelia na nich majú "smetisko" a nie sú ochotní ich ani po upozorneniach vyčistiť. Podľa § 20 písmeno c) zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z. z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len “zákon”) štátnej správy na úseku ochrany poľnohospodárskej pôdy upozorňuje na dôsledné dodržiavanie ustanovenia : - § 3 ods. 1 písmeno b) zákona 220/2004Z.z. ukladá vlastníkom, nájomcom a správcom poľnohospodárskej pôdy povinnosť predchádzať výskytu a šíreniu burín na neobrábaných pozemkoch. - § 3 odst. 1 , Zák .č. 193/2005 Z.z O rastlinolekárskej starostlivosti a Zák. č. 61/64 Zb. O rastlinnej výrobe. Každý je povinný zo zákona chrániť prirodzené funkcie poľnohospodárskej pôdy, ktorá je nezastupiteľnou zložkou životného prostredia. Chceme vyzvať starostu obce o začatie riešenia týchto "súkromných skládok", aby sme Breznicu zachovali peknú, čistú a atraktívnu aj pre ďalšie roky.

Nedeľa, 07 Október 2012

Dobrý deň, Toto diskusné fórum je úžasná vec a tomu kto sa o ňu pričinil patrí veľká vďaka. Na starostu obce mám 3 nasledujúce otázky. 1.) V akom stave sa nachádza projekt výmeny signalizačného priecestného zabezpečovacieho zariadenia na žel. priecestí za tzv. automatické hradlo. 2.) Prečo je príkazová dopravná značka "Daj prednosť v jazde" nachádzajúca sa v križovatke pred DSS Oáza osadená nelogicky v smere od obecného úradu, a nie v smere od bytoviek. Zároveň chcem uviesť, že som nie jediný kto, kto na túto nelogickosť umiestnenia značky poukazuje. 3.) Uvažuje obec o zapojení sa do projektu ministerstva kultúry ohľadom čistenia a opravy zrúcanín hradov. Bolo by určite veľkým lákadlom pre turistova, ako aj mňa, keby som vyšiel na Hrad nad obcou a mohol som si prezrieť vyčistené a podľa možnosti opravené zvyšky nášho hradu. Myslím si, že táto myšlienka nie je na zahodenie a aj keby neboli k dispozícii fin. prostriedky od vlády, mohla by tento projekt podľa možnosti financovať aj obec, prípadne využiť služby dobrovoľníkov pod odborným vedením. Ďakujem za odpoveď

 

1. Na železničnom priecestí je plánované rušenie druhej koľaji vrátane výhybiek. Obec podala žiadosť, aby sa v rámci tohoto projektu osadilo priecestie automatickými závorami. Termín realizácie zatiaľ nie je známy a určia ho ŽSR.

2. Dopravná značka "Daj prednosť v jazde" pri DSS je osadená preto takto, aby zvýraznila pravidlo pravej ruky, nakoľko mnohí vodiči toto pravidlo nedodržiavali a stávali sa tam časté kolízie. Podobná situácia je na viacerých križovatkách v obci bez vyznačenia prednosti v jazde. Táto je však dosť frekventovaná, preto bola aj táto riešená dopravným značením.

3. Obec nemá vo svojom pláne vyčistenie zrúcaním nášho hradu, nakoľko má momentálne iné priority, ako je ukončenie výmeny okien a zatelenia ZŠ a MŠ, ako aj parkovisko a oplotenie cintorína. Tieto akcie zoberú značné finančné prostriedky z rozpočtu obce.

 

Odpoveď starostu.

Streda, 08 August 2012

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, ako by mal niekto záujem o krásne malé šteniatko 8 týždňové, čistotné, ošetrené, vhodné do domu aj bytu, či k malým deťom, tak by sme mu ho radi darovali. Moje TČ: 0903591174 Ďakujem, veľmi radi by sme mu našli dobrého majiteľa

Štvrtok, 26 Júl 2012

Dobrý deň, chcem požiadať starostu obce o nahlásenie na železnice SR o vyčistenie železničného priecestia a stĺpu, ktorý je obrastený popínavými rastlinami zo strany TB natoľko, že svetelná signalizácia nie je viditeľná. Ďalším podnetom na riešenie je retardér pred ZŠ- v mestách sú počas prázdnin retardéry demontované- neuvažuje sa o tom aj u nás? Ďakujem za odpoveď MŠ

 

Požiadavka na vyčistenie priestranstva okolo svetelnej signalizácie na železničnom priecestí bola zaslaná na ŽSR a z ich strany bola prislúbená náprava.

Retardéri pri ZŠ sa nebudú počas letných prázdnin odstraňovať, nakoľko aj v tomto období je tym zvýšený počet detí a vodiči nie všetci vodiči na tomto úseku dodržujú maximálnu povelenú rýchlosť.  V zimnom období z dôvodu údržby cesty budú retardéri odstránené.

 

Starosta obce

Nedeľa, 15 Júl 2012

Dobrý deň, bezpečnostné kamery na Obecnom úrade sú už namontované, ale akosik nikde nie sú označenia, že priestor je monitorovaný kamerovým systémom.

 

Oznčenie, že priestor je monitorovaný je zatiaľ iba na hlavných vchodových dverách do obecného úradu malou nálepkou, ktorá bola dodaná priamo od dodávateľa kamerového systému. Obec zabezpečí označenie vačšími tabuľami.

 

Starosta obce.

Nedeľa, 17 Jún 2012

Dobrý deň, Poprosil by som o informáciu, či je v Tekovskej Breznici prútikár na vyhľadanie vody pod zemou. Prípadne či niekto vie vyvŕtať studňu. Ďakujem

 

Áno je, Ján Šalka, č.d. 445 a vie vybaviť aj vŕtanie studne.

 

Admin

Štvrtok, 14 Jún 2012

Ďakujeme organizátorom - hlavne Evke Sučanovej, za krásny Deň detí - ďalšia z akcií, ktorá bola výborne pripravená a zabezpečená. Za všetky deti a rodičov ďakujem MŠ

Streda, 13 Jún 2012

Dobrý deň. p. starosta, mierne mi nesedí dátum pivného festivalu, lebo avizovaný dátum 24-26. júna vychádza na nedeľu až utorok. Víkend vychádza od 22-24. júna.

 

Ďakujem za upozornenie, dátumy som opravil na správne.

Admin.

Streda, 06 Jún 2012

Dobrý deň, cesta popri lome na Brehy je veľmi frekventovaná, čo bráni tomu, aby boli kríky/stromy popri ceste (predovšetkým v zákrutách) upravené alebo úplne odstránené, a zvýšila by sa tak bezpečnosť jazdy pre vodičov ako aj pre korčuliarov a cyklistov? Ak je to len o financiách, tak načo slúžia verejnoprospešní pracovníci? Čo tak spraviť anketu na webovej stránke, s tým, aby občania sami určili na čo sa majú finančné prostriedky obce využiť? Ďakujem

 

Najskôr treba povedať, že vlastníkom a tým pádom aj správcom cesty je regionálna správa ciest, ktorá je za túto cestu aj jej údržbu zodpovedná. Napriek tomu, časť cesty bola vyčistená ešte v jarných mesiacoch a to hlavne za družstvom tak, aby sa zlepšil výhľad do ostrej zákruty. V týchto dňoch kosili trávu po okrajoch pracovníci správy ciest. V budúcnosti, pokiaľ to bude možné, budeme v čistení pokračovať.

 

Využitie finančných prostriedkov v obci počas celého roku je schvaľovaná každý rok a zapracovaná v pláne činnosti. V prípade nepredvídaných udalostí sa využitie prostriedkov schvaľuje na obecnom zastupiteľstve každý mesiac. V prípade, že má niektorý náš občan návrh, čo by sa malo v obci urobiť, má kontaktovať svojho poslanca a tak predniesť návrh do obecného zastupiteľstva.

Odpoveď starostu.

Streda, 09 Máj 2012

Zverejňovanie rokovaní obecných zastupiteľstiev je trošku pomalé? je pomaly koniec apríla a posledné je z februára...nie je to zámer?

 

Nie je to zámer. Najskôr treba spraviť zápis z rokovania obecného zastupiteľstva a potom mi ho starosta pošle na mail. Nakoľko teraz nemám mnoho voľného času a často cestujem, niekedy mi trvá dlhšie do dať na Internet, niekedy kratšie.

 

Odpoveď admina.

Pondelok, 23 Apríl 2012

Dobrý deň, neuvažuje obec s umiestnením odpadových košov popri hlavnej ceste, resp. v niektorých bočných uliciach za účeľom zachovania čistejšieho životného prostredia?

 

Odpadkové koše sú umiestnené v centre obce, a napriek tomu sa aj tu nájdu predmety, ktoré patria do koša po zemi na námestí. Myslím si, že osadenie ďalších košov po obci neprinesie efekt čistejšieho prostredia. Navyše by boli potrebné ďalšie finančné prostriedky z obecného rozpočtu na ich pravidelné vysýpanie a kontrolu stavu. Skôr by bolo vhodné, aby si každý občan ten jeden papierik, čo sa so sebou z napolitánky vložil tam, z kadial tú napolitánku vytiahol / napríklad do vrecka / a doma ho vyhodil.

 

Odpoveď starostu.

Pondelok, 16 Apríl 2012

Znepokojila ma informácia o obnovení ťažby v lome.Verím že zvíťazí zdravý rozum a povolenie sa nevydá.Obávam sa negatívneho dopadu na životné prostredie/ hlučnosť ,prašnosť/. V

Piatok, 06 Apríl 2012

Boli organizované nejaké obecné akcie, obecná zabíjačka, obecný ples spoločne organizovaný s TJ, fašiangy a fašiangová zábava... nejaké foto by mohlo byť na obecnej stránke...

 

Už som niekoľko krát avizoval na stránkach, aby mi občania posielali fotky na zverejnenie. Dostal som iba od p. Sučanovej z decembrových akcií v minulom roku. .

Ak mi niekto fotky pošle, tak ich dám na internet.

 

Admin.

Pondelok, 19 Marec 2012

Doplniť kalendár akcií, je už viac ako polovica marca a nie je tam nič...

 

Do kalendára akcií sú dopĺňané akcie, ktoré majú už určený pevná dátum. Teraz tam pribudol Pivný festival.

 

Admin.

Pondelok, 19 Marec 2012

Podľa akého kalendára je 13.5. streda? je to dátum uvedený na zber separovaného odpadu... opravte si to :-) občan

 

Dakujem za upozornenie.

 

Admin.

Pondelok, 19 Marec 2012

Dobrý deň,čo je na tom pravdy,že sa má obnoviť ťažba v čadičovom lome?A čo cesta,opäť sa zatvori,už to bude rentabilné,keď to dvadsať rokov nebolo?Občan.

 

Podľa mne dostupných informácií sa o ťažbu v lome zaujímajú súkromné firmy. Zatiaľ nie je rozhodnuté o začatí ťažby. V obecnom zastupiteľstve sa prerokovávalo povolenie na začatie ťažby. Bolo schválene za podmienok, ktoré si môžete prečítať v Zápisnici OZ 02/2012.

 

Admin.

Sobota, 17 Marec 2012

Pekný deň všetkým čitateľom. Chcel by som poďakovať vedeniu Urbárskeho spolku a vedeniu obce Tekovská Breznica. Prečo? Možno preto, že som si začal všímať súvislosti a všetko začalo do seba zapadať. Vedenie urbáru bojuje o naše dedičstvo. V časoch socializmu sme si akosi odvykli, že niečo je naše a máme na to právo a aj právo zaobchádzať s tým ako majitelia a samozrejme aj povinnosť zveľaďovať čo sme zdedili po predkoch, lebo sú za tým ich mozole a veľa práce. Samozrejme aj na patričnú finančnú odplatu od toho, komu naše pozemky prenajmeme. Toto je myslím prípad pozemkov, ktoré patrili našim otcom a teraz sú vo vlastníctve niekoho iného. Napríklad od starých rodičov viem, že hranica urbáru bola hrebeňom hradu smerom na Sokolku a Pútikov vršok. Pozemky pod hradom sú tiež súkromné. Alebo nie? Teraz to všetko patrí komu? Prečo? Na druhej strane je úžasné, že začíname vidieť ďalej než na horizont pár rokov. Takýto dlhodobý pohľad sa v dnešnej dobe nenosí. Alebo sa nechce hľadieť tak ďaleko, alebo nám niečo - niekto bráni? Ak by to bolo len z hľadiska poľovníctva, neverím, že by niekto išiel do takýchto problémov a ešte proti takému finančne nepomerne silnému súperovi. Určite to chcelo od vedenia urbáru veľa guráže pustiť sa do niečoho takého. Možno si povedali. My budeme zodpovední za to čo zostane po nás. Máme teraz na výber. Buď dáme do poriadku dedičstvo socializmu alebo našim deťom zanecháme ešte menej než máme teraz my. Ak začnú naše deti hľadať svoj majetok, bol by som nerád, keby dopadli tak ako my, že zrazu ich majetok je na liste vlastníctva niekoho iného a budú si ho musieť vymáhať súdne. Buďme rozumnejší než pred 20 rokmi. Budeme rozprávať vnúčatám, ako sme sa hrávali na Peťovom a Chválenom či v Rybároch a na Jahodnom ale ísť na prechádzku tam nebudeme už môcť. Zatiaľ sú tam iba rampy. Nebola by

Sobota, 17 Marec 2012

Dobrý deň, chcela by som reagovať na Vašu poslednú informáciu ohľadne prístupovej cesty na cintorín ako uvádza pisateľ R. Ako si predstavujete rozšírenie jednosmernej prístupovej cesty ? Cesta je veľmi úzka, čo by znamenalo rozšírenie na úkor majiteľov pozemkov. Budete žiadať súhlas od vlastníkov ? Ďakujem za odpoveď. G

 

Ako je uvedené v odpovedi, cesta bude jednosmerná. Na cintorín sa bude chodiť po starej ceste a z cintorína sa bude chodiť po spomínanej ceste. Čiže nebude sa rozširovať.

 

Odpved Admina.

Piatok, 16 Marec 2012

Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať, či obec neuvažuje o spevnení poľnej cesty k cintorínu, smerom od bývalej škôlky (klubovni). Veľa ľudí a najmä starších, chodí tadiaľ na cintorín, lebo je tam miernejší sklon, lenže po blate. Bolo by dobré, keby sa tento úsek cesty lepšie sprístupnil pre chodcov, príp. rozšíril pre osobnú dopravu. Mohla by tam byť jednosmerná cesta na cintorín. Autá by sa nemuseli otáčať hore na cintoríne Ďakujem za odpoveď. R

 

Medzi schválené priority na rok 2012 je vybudovanie parkoviska pri cintorine, ktoré by malo byť na parcele, ktorej vlastníkom je Jozef Juhás. Je to pozemok oproti domu smútku vpravo od cesty. Prísľub na odpredaj už p. Juhás dal. Tam by malo byť parkovisko na približne 15 áut a cestou, ktorú spomína pisateľ by sa chodilo dolu, ako jednoskerkou. Odpadlo by tak náročné otáčanie áut pri cintoríne. To je môj sen a dúfam, že po piatych rokoch sa mi aj splní.

 

Odpoveď starostu.

Pondelok, 12 Marec 2012

Prajem dobrý večer, prosím na stránke obce, mi chýbajú informácie, ktoré sa týkajú sociálneho zabezpečenia pre občanov. Nikde tu neviem nájsť informáciu, keby som chcela požiadať o opatrovateľskú službu, alebo o opatrovateľku z obecného úradu. Takisto mi tu chýbajú informácie, resp. odkazy, na linky, kde si občania prečítajú na čo všetko majú nárok, pokiaľ sú zdravotne postihnutí. Napríklad-príspevok na bezbariérovú úpravu kúpeľne, atď. A ešte by ma zaujímalo, prečo taká obec, ako je Tekovská Breznica, nemá v obci obvodného lekára, keď v dnešnej ťažkej ekonomickej situácii, musia naši občania cestovať, napr. do Novej Bane, kde už nie je nemocnica, a obvodný lekár, tak, či tak, všetkých pacientov, odosiela na vyššie odborné pracoviská, t.j. do Banskej Bystrice, alebo do Levíc. Čiže cesta pacientov na Novú Baňu, k obvodnému, je zbytočne finančne a časovo náročná, a samozrejme, pre chorých občanov, vyčerpávajúca. A k rekonštrukcii školy??? Prosím, prečítajte si referencie firmy, ktorá vyhrala v našej obci súťaž, a ako dopadlo napríklad: Wellnes Centrum na Skalke, čo bolo medializované v TV. V Banskej Bystrici už zrušili súťaže,ktoré táto firma vyhrala, neplánuje prosím aj Tekovská Breznica zrušiť túto súťaž? S úctou, obyvateľka TB

 

O tejto problematike pojednáva zákon 448/2008 , ktorý bol novelizovaný a platí teraz od 1.3.2012. Obec TB nemá opatrovateľskú službu ani predtým nemala. Ja som zato chcel tento domov dôchodcov, aby sa aspoň takto poriešila nepriaznivá situácia, ktorá vznikne v rodinách. Buď na celé dni alebo ako denný stacionár-pani Regulová je takto umiestnená ( ráno ju dajú do domova a poobede okolo 16,00hod si ju vyzdvihnú ). Možno dotazujúca z fóra by chcela osobu, ktorá by chodila po domoch a takto sa starala o bezvládnych občanov.  V prvom rade je rodina povinná sa postarať o svojho príbuzného a keď nemá nikoho potom obec zabezpečuje buď umiestnenie v DD v TB alebo niekde inde a to všetko cez VÚC BBSK. Je to zložitá odpoveď a pre rodinu, keď príde takáto situácia je to ešte zložitejšie. Naši občania majú ešte tú výhodu, že za umiestnenie v DD nemusia platiť vstupný poplatok t.j.1000,00€ a keď je potrebné niekoho z obce umiestniť, tak ho prednostne zoberú alebo ak sa dá vytvoriť miesto, tak to urobia.

 

Odpoveď Starostu.

 

Sobota, 18 Február 2012

Dobrý deň. V priebehu minulého týždňa 6-12.februára 2012 sa život pri Základnej škole podstatne zrýchlil! Zaujímalo by nás či je v poriadku, že pri Základnej škole premávajú vo veľkej frekventovanosti kamióny, ktoré tam stoja niekedy aj cez noc a aj dva-tri kamióny. Je to v súlade s cestným zákonom? s ostanými zákonmi? že autá v určitej hmotnosti cca 12 ton sa pohybujú po týchto bočných cestách? ako je zabezpečená ochrana aby deti zo Základnej školy, ktorú navštevujú aj deti materskej školy neboli v nebezpečenstve? Ďakujeme za odpoveď. občania obce

 

Nákladné autá majú možnosť chodiť po miestnych komuníkáciach v prípade dopravnej obsluhy. Nakoľko voza tovar do priestorov skladovacích priestorov oproti Základnej škole.

 

Odpoveď admina.

Pondelok, 13 Február 2012

pán starosta nezdá sa Vám to naťahovanie s otvorením lekárne dáke dlhé a hlavne trapné? či stačí že vám pán podnikateľ sľúbil pre niekoho z rodiny miesto a vtedy sa oči zatvárajú?!

 

Cas otvorenia nie je v kompetencii obce, nakoľko je to aktivita súkromného podnikateľa. Obec iba poskytla do prenájmu priestori v základnej škole. Preto musíte túto otázku smerovať na nájomcu priestorov.

Žiadam Vás o vynechanie osobných urážok, ktoré nie sú nicím podložené. A keď už niečo také napíšete, tak sa aspoň nehambite podpísať plným menom a číslom domu. Keď urážate konkrétnu osobu, tak je to vhodné sa aj podpísať. V budúcnosti nebudú takéto urážky zverejňované, nakoľko to nie je v súlade s pravidlami diskusného fóra.

 

Odpoveď starostu.

Piatok, 03 Február 2012

Zišlo by sa doplniť fotogalériu o aktuálnejšie fotky(august je už ďaleko).

 

Velmi rad doplnim fotky z akcii. Ja sa vsak na kazdej akcii nemozem zucastnit. Uz som ziadal niekolko krat ludi, ktori boli na pochode na Zuhracku, aby mi poslali fotky a nikto nic. Pokial mate fotky z akcii a chcete ich zverejnit, poslite mi ich na mail rudolf.simkovic@mail.t-com.sk a ja ich podla moznosti dam na nas web.

 

Administrator.

Utorok, 24 Január 2012

Za akciu Zabíjačka v Pizzerii konanej dňa 14.01.2012 organizátorom patrí pochvala!

Nedeľa, 15 Január 2012

Dobrý večer. Dnes som išiel autom od kostola a niečo mi cestou dole chýba myslím že tam nieje dopravná značka daj prednosť v jazde ,My domáci to poznáme ale niekto cudzí čo je prvý krát v našej dedine nemusí zastať a pôjde Ďalej lebo podľa súčastného značenia je na hlavnej i ked na hlavnej je dopravná značka ,že hlavná cesta ale tu chýba preto sa pýtam že či je to problém osadiť tam značku a to isté platí aj o závoze.prajem pekný večer.

Štvrtok, 05 Január 2012

Chceme poďakovať za krásnu a vydarenú akciu- Silvester pre deti- balóny šťastia, ohňostroj- super akcia! MŠ

Nedeľa, 01 Január 2012

Dávam do pozornosti nebezpečnú neprehľadnú zákrutu smerom do Vlčkovského. Počas 2 rokov tu boli 2 dopravné nehody s nie malými škodami na motorových vozidlách.Laicky zhotovené dopravné zrkadlo nie je schopné reálne zobraziť situáciu na ceste. Doporučujem zakúpiť obci dopravné zrkadlá , ktoré by boli nainštalované nielen na tejto ceste , ale aj napr. pri starom kultúrnom dome, v závoze a prispela k bezpečnosti v našej obci. Cena zrkadla sa pohybuje od 90€- 220€ podľa rozmerov. Ako typ uvádzam pár stránok, kde je možné zrkadlá objednať http://www.hit-hofman.sk/sk/main_ram.htm http://www.manutan.sk/dopravne-zrkadla_c_Main20231804AAAQAAAAP.html?WT.srch=1&WT.mc_id=slGO&kw=5937&utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=23-building-equipment Švecová

Piatok, 30 December 2011

Pekný deň prajem, som rada že môžem aj ja prispieť do diskusného fóra a to pekným pozdravom a prianím všetkého dobrého do Nového roka 2012,a chcem sa zároveň aj poďakovať pracovníkom OÚ za ich služby a ochotu vždy pomôcť občanom. Srdečne zdraví občianka

Štvrtok, 29 December 2011

Pekný podvečer. Je 22.12. 16,24 hod. deň po snehovej nádielke a cesta z námestia ku kostolu a ďalej hore na Hrb je čistý ľad. Autom nezjazdné a ľudia idúci pešo chodia, ako keby mali nakladené v nohavicach. Pán starosta - to nemáte naozaj ani trochu zodpovednosti voči obyvateľom obce? Voči tým, vďaka hlasom ktorých zastávate funkciu starostu obce? Hlavná vec, že kúsok chodníka pred obecným úradom je ako-tak odmetený a zvyšok obce je Vám celkom ľahostajný. Obyvateľ obce Tekovská Breznica.

 

Údržba ciest je dohodnutá s Roľníckym družstvom. Pokiaľ je napadnutý sneh, sú cesty odhrnuté. V uvedený deň bola však poľadovica a v takomto prípade je dohodnutý posyp vozidlami Technických služieb v Novej Bani. Avšak títo najkôr ošetrujú cesty v Novej Bani. Nakoľko sa poľadovica vyskytovala iba v uvedený deň a potom 24.12.2011 nestihli prísť posýpať vozidlá v Technických služieb v Novej Bani. Starosta obce sa pokúšal dohodnúť aj so starostom z Brehom o posype ich vozidlom, avšak obec Brehy nemá v živnosti takúto činnosť zapísanú a nemá ju ako faktúrovať. Pravdepodobne bude musieť obec zakúpiť aspoň malý nákladný automobil, ktorý by sa v zime dal využiť na chemický posyp a v letnom období na prevoz rôzneho materiálu pre obec alebo občanov obce.

 

Starosta obce.

Štvrtok, 22 December 2011

Včera t.j, 21.12. trochu nasnežilo a nikoho ani len nenapadlo, aby sa postaral o údržbu komunikácii v obci. Cesta okolo Jednoty ku kostolu zľadovatelá, neprejazdná rovnako ako aj iné cesty v obci. Stačí sa pozrieť do vedľajšej obce Brehy, kde hneď v prvý deň, čo sneh napadol boli cesty odhrnuté, posypané, bez vrstvy snehu a hlavne zjazdné. Nebolo by na zamyslenie, čo s tým spraviť? A dnes 22.12. o 8,oo hod to isté. Nikto z kompetentných si ešte nestihol všimnúť, že napadol sneh a cesty a chodníky sú neupravené.

Štvrtok, 22 December 2011

Chcela by som sa opýtať či obec neuvažuje o umiestnení spomaľovačov pred základnou školou nakoľko som viackrát bola svedkom veľmi rýchlej jazdy jedného mladého vodička ktorý svojou ľahkomyseľnosťou a frajerstvom umyselne ohrozoval malé deti.... Alebo aspoň tam dajte 40-tku! Viem že cez zimu je montovanie spomaľovačov nereálne kôli odhŕnaniu snehu ale uvažovať nad tým by bolo super...tak ako aj upraviť terén pred ZŠ na parkovanie áut...

 

Momentálne sa neuvažuje s umiestnením spomaľovačou v obci. Uvažuje sa o umiestnení dopravnej značky "Pozor deti" alebo obmedzenie povolenej rýchlosti na 30 km/h.

 

Odpoveď starostu

Streda, 30 November 2011

Poprosil by som o info: Aký zámer má projekt Stredná brána - motoristický camp? Komu bude určený a aké využitie prinesie pre obyvateĺov obce? Ďakujem za odpoveď. R.

 

Menovaný projekt je iba v štadiu predprojektovej prípravy a je to súkromná investícia.

 

Odpoveď starostu.

Nedeľa, 27 November 2011

Položka symboly obce stále prázdna ...

 

Dúfam, že v zimných mesiacoch budem mať viac času na ich doplnenie...

 

Admin.

Utorok, 22 November 2011

Prosím Vás je možné platby v prospech obce, napr. za kanalizáciu zaplatiť aj bankovým prevodom, stým, že sa faktúra od vodárni pošle e-mailom, alebo je nyvhnutné prísť na obecný úrad osobne aj s originálom faktúry? Narážam, na občanov, ktorí sú v práci počas úradných hodín obecného úradu. Ďakujem, za odpoveď.

 

Po dohode s pracovníčkami obecného úradu je možné zaplatiť poplatky voči obci prevodným príkazom. Bol dohodnutý nasledujúci postup:

1. Občan zašle zoskenovanú faktúru za odobranú vodu na adresu obecného úradu:  ocutbreznica@stonline.sk.

2. Na základe údajov z faktúry mu pracovníčky odpoveďou na email pošlú celkovú sumu jeho nedoplatku / dane, odvoz domového odpadu, kanalizácia a pod /.

3. Obcan zaplatí uvedenú sumu na účet obecného úradu 3025422/0200. Ako variabilný symbol je potrebné uviest cislo domu. V prípade byvania viacerych rodin v na jednom cisle domu, je potrebne v poznamke uviest meno.

4. Pracovnicky obecneho uradu si priradia uvedenu platbu k evidencii platieb.

 

 

>

Pondelok, 21 November 2011

Chcem sa opýtať, či sa nedá technicky doriešiť na hlavnej stránke voľa tlačiť - aby si mohli občania vytlačiť konkrétny odkaz, ktorý ich zaujíma? Ď.

 

Neviem, čo konkrétne Vám nejde tlačiť, ale ja som cez voľbu Súbor a Tlačiť v Internet exploreri vytlačil dva náhodne vybrané články. Môžete mi bližšie špecifikovať článok a ako chcete tlačiť?

Odpoveď Admina.

 

 

Štvrtok, 17 November 2011

Asi si videl balóny šťastia.

 

Myslim, ze balony stastia su ovela mensie a toto bolo viac svetiel nad sebou. Akor to mohlo byt motorove rogalo.

Streda, 02 November 2011

Dna 20.10.2011 v case medzi 20:20 - 20:25 som pozoroval v obci pri druzstve svetla pre mna a dalsich troch pozorovatelov, ktori boli so mnou svetla pre nas neznameho povodu. Prisli smerom z Novej Bane a pri druzstve zacali stupat a isli smerom nad Putikov vrsok. Ak to este niekto videl, pripadne ak niekto vie, o co islo, nech napise do diskusneho fora.  Admin.

Piatok, 21 Október 2011

Páči sa mi, že sa nezabudlo aj na tých najmenších a stavia sa im detské ihrisko. Veľmi dobrý nápad, vďaka.

Štvrtok, 06 Október 2011

K vybudovanému námestiu: kde si máme občania odkladať bicykle pri návšteve obecného úradu a pošty?! A keď bude pršať - máme vystupovať z autobusu do blata pred obecným úradom ked tam je len úzsky chodník? Dakujem za odpoved. Dufam,ze bude aj s riešením.

 

Stojany na bicykle budú umiestnené v blízkosti pošty a obecného úradu.

 

Odpoveď starostu.

Štvrtok, 22 September 2011

Cesta na Hrad je parádna... a vhodná aj pre ľudí bez kondičky :) Ďakujeme za jej vybudovanie !

Štvrtok, 15 September 2011

Dobrý deň, včera (10.09.2011) sa uskutočnil kultúrny program pred reštauráciou Vladimíra Eliasa - Breznickí heligonkári. Aj toto bola súkromná akcia,keď nikde nebola vopred propagovaná?

 

Aj ja by som bol rád, keby ma všetci, ktorí organizujú nejakú akciu a chcú osloviť aj ďalších, informovali o tom. Rád to zverejním.

Admin

Nedeľa, 11 September 2011

Pán starosta - budovateľ - chcel som som vedieť, keď mrháte finančnými prostriedkami z fondov EÚ na blbosti, ktoré sú každému na nič - viď námestie a okolie OÚ - kedy sa konečne zobudíte a vyriešíte kanalizáciu v časti Kamenie? To Vás netrápi, že všetok odpad, od mastnoty z kuchyne až po výkaly zo záchodov sa púšťajú do miestneho potoka? ...

 

Námestie je financované z podstatnej časti z operačného programu EU. Tieto prostriedky sa nedali použiť na nič iné. A keďže ja, ako starosta som sa postaral o to, aby naša obec tieto prostriedky doslata, budeme mať zrekonštruované námestie. Ostatné obce v okoli takýto príspevok nedostali.

Čo sa týka kanalizácie v časti Kamenie, bolo robené zameranie. Je potrebné sa napojiť na existujúcu kanalizáciu pri bývalom klube mládeže. Nakoľko cez potok sa rúry klásť nedajú, ísť pod potok by znamenalo dostať sa nižšie, ako sú uvedené rúry a cez záhrady vlastníci nedovolili položiť kanalizáciu, momentálne neexistuje technické riešenie, ako urobiť kanalizáciu do časti Kamenie. Na technickom riešení sa naďalej pracuje, chceme sa však vyhnúť prečerpávaniu, nakoľko prevádzka čerpadiel je pre obec drahá.

 

Starosta Obce

Streda, 07 September 2011

Chcem sa opýtať, či akcia nočný výstup na Hrad (konaná dňa 28.08.2011) bola súkromnou akciou, alebo sa jej mohol zúčastniť ktokoľvek? Bola vôbec vopred propagovaná? Ako pracujúci človek nemám možnosť počúvať obecné oznamy v rozhlase a ani ich čítať na obecnej tabuli, tak by ma celkom potešilo ak by boli takéto plánované akcie v dostatočnom časovom predstihu zverejňované na webovej stránke obce, aby sme sa ich aj my pracujúci mohli zúčastniť. Ďakujem

 

Nočný výstup na hrad bol súkromnou akciu. Ústnym podaním sa rozšírila medzi viacerých občanov a tak sa na nej zúčastnilo cca 25 ľudí, z čoho mohol vzniknúť dojem, že bola organizovaná Obecným úradom.

 

Odpoveď Admina

Pondelok, 29 August 2011

Všetkým, ktorí pripravili oslavy na Breznici patrí vrelá vďaka. Výborná atmosféra , ktorá panovala po celé tri dni je znakom toho, že k príprave osláv ste všetci pristupovali s veľkým nasadením. Hoci nebývame ani my na Breznici, pozvali sme si známych zo Zvolena a tí boli očarení srdečnosťou Brezničanov a náladou hostí. Je pravda, že v tejto dobe niet veľmi veľa peňazí na takéto aktivity, sú aj prioritnejšie veci, ktoré treba dotiahnuť. Ale dá to zvládnuť aj za pomoci sponzorov a žiadne peniaze nenahradia blízkosť a stretnutia ľudí, ktoré tak veľmi teraz chýbajú.

Štvrtok, 18 August 2011

Oslavy podľa mňa dopadli nad očakávanie!!! Program, organizácia, hostia, počasie ... za všetko patrí pochvala:) Dúfam, že čoskoro budú zverejnené foto, a aj DVD v predaji. Už teraz sa teším o ďalších 5 rokov, resp. pri inom kultúrnom podujatí. Ukázalo sa, že máme na dedine veľa talentov (Brezničania bavia Breznicu - skvelé, na DVD by mohla ísť bez akéhokoľvek zostrihania), len im treba dať šancu sa ukázať. Čo tak napr. na hostinu zorganizovať také malinké kultúrne podujatie :) Spokojný občan

Nedeľa, 14 August 2011

Dnes som bol na Brehoch a tam bolo toľko ľudí že na Breznici by im mohli závidieť mi máme výročie a na trhoch nik na Brehoch plno.Kompetentný by sa mali zamyslieť prečo je to tak ,alebo sa nevedelo že susedná dedina chystá tiež akciu?To bývame od seba tak daľeko?Pre mňa je to nepochopiteľné.Môže mi dať niekto na to odpoveĎ?

 

Termín konania osláv v Tekovskej Breznici bol schválený na zasadaní obecného zstupiteľstva vo februári 2011. Toto bolo potrebné vzhľadom k tomu, že niektoré časti programu je potrebné organizačne zabezpečiť v dostatočnom predstihu, ako napríklad objednať kostými pre historický sprievod, Senzus, kameramana a pod. V obci Brehy sa konávajú Remeselné dvory zvyčajne druhú augustovú sobotu. Keď sa starostovia dozvedeli o rovnakom termíne, už nebolo možné zmeniť ani jeden z nich.

Pod vysokú návštevnosť Remeselných dvorov v Brehoch v dopoľudňajších hodinách sa podísala aj poloha Brehov pri Novej Bane, kedy veľa návštevníkov bolo z tohoto mesta, nakoľko Brehy sú ľahko dostupné aj pešo. Na popoľudňajšom a večernom programe zasa bolo viac ľudí v Tekovskej Breznici. Myslím si, že kto chcel, našiel si spôsob a čas, aby navštívil to, čo chcel vidieť v oboch obciach. Veď odkedy je otvorené cesta cez lom, sú naše obce oveľa bližšie pri sebe.

Verím, že predstavitelia obce v budúcnosti budú viac spolu komunikovať o termínoch podobných veľkých akcií v oboch obciach.

 

Odpoveď Admina.

Sobota, 13 August 2011

Chcem len vyslovit podakovanie starostovi obce za vsetko, co robi preto, aby sa nasa obec zveladovala a bola krajsia-prestavba namestia a bolo v nej viac zivota-napr.multifunkcne ihrisko a aj vystavba najomnej bytovky, kde dostanu moznost pekneho byvanie mnohe mlade rodiny.

Štvrtok, 11 August 2011

Hádam by bolo už načase aj z príležitosti tohto výročia doplniť na túto stránku aj popis a vyobrazenie symbolov obce ako je erb a zástava. V záložke "Symboly obce" je úplne prázdno. Andrej

 

Suhlasim, uz ich mam v dobrej kvalite v PC. A len tak mimochodom, erb sa nachadza na uvodnej stranke v pravej casti fotografie obce. Doplnim vsak oboje do casti symbolov.

 

Admin

Streda, 10 August 2011

Je možné nejako prispieť do programu alebo pri organizovaní osláv? Pri oslavách 720 výročia bol obrovský sprievod, do ktorého sa zapojila značná časť obyvateľov a všetky organizácie v obci, nehľadajú sa aj tento rok dobrovoľníci?

 

Pokiaľ má niekto záujem pomôcť pri organizovaní alebo účasti na programe, je potrebé prísť na obecný úrad.

 

Sobota, 06 August 2011

Je týždeň do osláv a stále nie je zverejnený program osláv.Kedy bude?

 

A uz je.

 

Admin

Štvrtok, 04 August 2011

Chem vyjadriť pochvalu za pekný kríž nad obcou. Ešte som pri ňom síce nebol osobne, ale v noci nádherne svieti a je pýchou celej obce. Občan

Pondelok, 01 August 2011

Dobrý deň, ako je to s lekárňou a zdravotníckym zariadením v budove školy? Budú sa realizovať? A od kedy?

 

Priestory pre Detskú a obvodnú lekárku spolu s výdajňou liekou v pripravene v priestorok ZŠ. Teraz prebieha rokovonie s doktormi a lekárnikmi, ktorí by mali záujem o lekonávanie lekárskej praxe v Tekovskej Breznici. Preto termín otvorenie zatiaľ nie je známy.

 

Odpoveď starostu.

Nedeľa, 31 Júl 2011

Dobrý deň, dnes 22.07.2011 v obecnom rozhlase odznelo upozornenie na pohyb dvoch podozrivých mužov pýtajúcich si peniaze po obci. Ďakujem za takéto druhy upozornení, sú veľmi užitočné!!! Chcem sa zároveň opýtať, či sú takéto informácie sprostredkované aj štátnej polície na Novej Bani, a ak áno, ako postupuje ona, robí aspoň preventívne obchôdzky autom po obci, aby pôsobila v hesle polície "pomáhať a chrániť"? ďakujem L.

 

Okamžite po zistiní uvedenej skutočnosti, bola táto nahlásena na políciu v Nove Bani, ktorá aj prišla a urobila obchôdzku obce. Až potom boli informované občania, aby si dávali pozor na podobné udalosti. To bolo urobené z toho dôvodu v tomto poradí, aby podozriví nemohli včas uniknúť. Napriek tomu, stihli opustiť obec pred tým, ako ich polícia odhalila.

 

Starosta obce. 

Piatok, 22 Júl 2011

prosím vás viete už program na oslavy??

 

Program osláv je úž schválený a po dodaní pozvánky na oslavy bude zverejnený na Internete.

 

Odpoveď Admina

Štvrtok, 21 Júl 2011

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či už boli vybraní ľudia, ktorým budú pridelené byty v novej obecnej bytovke, a či bude zverejnení ich zoznam. Ďakujem L.

 

Byty boli pridelené ľudom, ktorí spĺňali podmienky pre pridelenie bytu a boli schválené obezným zastupiteľstvom. Ich menný zoznam nájdene v Zápisnici OZ 6/2011.

 

Odpoveď starostu.

Streda, 13 Júl 2011

Nedali by sa do prieskumu na tejto stránke v sekcii Anketa dať aj iné témy, navrhnuté občanmi, napríklad v tomto diskusnom fóre? Ak áno, kto o ich zaradení na hlasovanie rozhoduje?

 

Technicky je možné urobiť aj iné ankety. O výsledkoch by sa však dalo diskutovať, nakoľko pri súčasnej verzii programu nie je možné technicky zabezpečiť, aby každý občan nehlasoval viac krát, čím by mohol ovplyvniť výsledky hlasovania. Z toho vyplýva, že výsledky hlasovania by nemuseli odpovedať vôli občanov a mali by iba informatívny charakter. Skúste navrhnúť témy a ja to prepošlem starostovi na posúdenie.

 

Odpoveď Admina.

Piatok, 01 Júl 2011

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či naša obec vedie svoju kroniku a kto je kronikárom. Ďakujem. A.

 

Obec má kroniku a už piaty rok ju vedie p. učiteľ Ján Krumlovský.

 

Odpoveď starostu

Pondelok, 27 Jún 2011

Vážený pán starosta, k zariadeniu na spúšťanie výstražného červeného znamenia na železničnom priecestí v našej obci: Byť zaradený medzi 600 a viac uchádzačmi o zmenu vyššie uvedeného zariadenia je síce problém, ale ten určite nie je neriešiteľný. Navrhujem začať diskusiu o viacerých alternatívach: a) požiadať železnice o ocenenie prác, ktoré by takéto zariadenie stálo a či by ho bolo možné financovať z prostriedkov obce - a podľa ich odpovede, buď aspoň začať šetriť na takéto zariadenie, alebo osloviť možných sponzorov z radov občanov a podnikateľov, a snáď po niekoľkých zbierkach by sa v horizonte niekoľkých rokov našlo dostatok peňazí aj na takéto užitočné zariadenie b) urgovať, urgovať, urgovať,... vypisovať viac žiadostí - raz ako obecný úrad, raz ako obecné zastupiteľstvo, inokedy ako občania obce alebo starosta. Aj prostredníctvom tohoto diskusného fóra spusitť podpornú petičnú akciu. c) kto nič nežiada nič nedostane a kto nič neponúka nik s ním nerokuje, teda nájsť spôsob ako železniciam ponúknuť "protislužbu". A to buď formou reálnych prác - ponúknuť im napr. kosenie trávy okolo železničnej stanice alebo pravidelnú obnovu tejto budovy napr. na 5 či 10 rokov, viem, že obec nemá dostatok financí, ale pracovníci verejnosprospešných prác by to snáď zvládli. Ďalej im ukázať, že obec si váži železničnú dopravu a aj ju propaguje - na obecnej tabuli pred obecným úradom ako aj na tejto internetovej stránke vyvesiť odchody všetkých vlakov, usporiadať výlety občanov železničnou dopravou a pod. Túto propagáciu zverejniť minimálne na regionálnej úrovni. A takýmito akciami podporiž naše žiadosti uvedené v bode a) a b). S pozdravom L.

 

Ďakujem za nápad a zverejňujem bez odpovede. Pán starosta a obecné zastupiteľstvo sa určite bude s týmto návrhom zaoberať.

 

Admin.

Piatok, 24 Jún 2011

Keď sa tu v diskusnom fóre už rieši dopravná situácia... Aký je problém, aby sa železničné priecestie nemohlo uzatvoriť závorami? Alebo aspoň upraviť tak, aby čakacie doby neboli 10-15 minút? Také čakacie doby nie sú nikde inde normálne, a z bezpečnostných predpisov určite nie nevyhnutné. Súčasná situácia, keď mnoho vodičov prejde "na červenú" je spôsobená neadekvátne dlhým čakaním. Čo je potrebné na túto zmenu? Ak si obec nevie vydobyť svoje, nepomohla by petícia občanov? Určite by ju podporila 90% občanov a 100% vodičov. Vopred ďakujem za odpoveď. L.

 

Súhlasim s Vami, že situácia ohľadne zapínania svetelnej signalizácie na železničnom priecestí ručne výpravcom na železničenej stanici v Tekovskej Breznici po telefonickom kontaktovani výpravcom zo železničných staníc v Novej Bani a v Hronskom Beňadiku nie je najlepšie riešenie pre cestnú dopravu. Červené svetlá blikajú celý čas, pokiaľ vlak prejde z Novej Bane alebo z Hronského Beňadika do Tekovskej Breznice. Vypínanie je tiež robené ručne výpravcom. Preto je čas čakania viac ako 5 minút. V roku 2007, keď sa rušilo priecestie v Novej Bani žiadala naša obec od železničnej spoločnosti preloženie tohoto zariadenia na priecestie v Tekovskej Breznici, keďže sa v tom čase opravoval cestný prechod cez koľaje. Vzhľadom na limitujúce množstvo peňazí zo strany železníc a odpoveď, že na Slovensku evidujú 600 takýchto žiadostí, obec uvítala aspoň opravu prechodu cez koľaje, ktoré už bolo v dezolátnom stave. Samozrejme, že sa uvedenému problému naďalej venujeme.

 

Starosta obce.

Nedeľa, 19 Jún 2011

Chcem sa informovať o konaní pivného festivalu? Bude v plánovanom termíne 24-26 jún?

 

Zatiaľ podľa mojich informácií je termín konania pivného festivalu platný. Keď budem mať program, uverejním pozvánku na úvodnej strane.

 

Admin.

Utorok, 14 Jún 2011

Dobrý deň, v sekcii obecné zastupiteľstvo mi chýba termín plánovaných zasadnutí zastupiteľstva. S pozdravom L.

 

Podľa rokovacieho poriadku sa obecné zastupiteľstvo koná posledný piatok v mesiaci. V prípade potreby sa o presnom termíne môžete informovať na vývesnej tabuli pred obecným úradom.

 

Admin.

Štvrtok, 02 Jún 2011

Ďakujem za odpoveď ohľadne územného plánu obce. K téme sa chcem ešte opýtať na konkrétny postup, keby som chcel umiestniť dom na pozemkoch, ktoré sú evidované v extraviláne obce, postačuje mi rozhodnutie o umiestnení stavby a následné stavebné povolenie? Ďakujem a skladám pochvalu za zlepšenie promptnosti odpovedí. Občan

 

Všetky prípady ohľadne stavebného povolenia sa posudzujú individuálne. Preto je potrebné sa prísť osobné informovať na obecný úrad a p. starosta Vám podá bližšie vysvetlenie aj povie možnosti, ktoré sú na pozemkoch možné. Jedná sa napríklad o inžinierske siete a prístupové cesty.

 

Admin.

Štvrtok, 02 Jún 2011

Zverejňujete len to čo Vám vyhovuje . Mimochodom odpovede sú od veci . Ozaj mal by sa v spolupráci s Jednotou dôchodcov usporiadať počítačový kurz aby tu neboli len 5 občania ovládajúci prácu na PC .Čo sme horší ako Brežania? Miko

 

Výborne. Kedy by ste mohli takýto kurz pre občanov urobiť?

 

Admin.

Štvrtok, 02 Jún 2011

Dobrý deň,chcela som sa opýtať,či sa neuvažuje o zriadení Materského centra v našej obci?V Novej Bani to je a je to výborná vec pre mamičky s malými deťmi.Môžu si tam mamy nechať detičky za mierny poplatok keď si potrebujú niečo vybaviť alebo idú k lekárovi.Priestory na to by sa určite našli v zákl.škole .Možno by sa to dalo celé uskutočniť v spolupráci so Základnou školou.Pani riaditeľka by preto určite mala pochopenie. Evka

 

V obci funguje klub dôchodcov, ktorý má vyhradenú miestnosť na obecnom úrade. Keďže sa dôchodcovia stretávajú iba 1 krát za týždeň a to v stredu, je možné sa dohodnúť s p. Vendíkom o možnosti využívania tejto miestnosti aj ako Materské centrum v iný deň v týždni.

 

Starosta Obce.

Streda, 01 Jún 2011

Aj keď miesto zastávky bolo schválené to nič nemení na fakte že je to miesto blbé.

 

V prípade, že máte kontrétny návrh, kde by mala byť autobusová zastávka umiestnená a tak, aby vyhovovala všetkým občanom, je potrebné ho predložiť na obecný úrad.

 

Admin.

Streda, 01 Jún 2011

Admin ďakujem za odpoveď! Mňa ako občana z&ujíma ako efektívne sú využité obecné ,teda i MOJE peniaze !Pána starostu to snáď nezaujíma? Zvlášť keď mu pracovníci firmy Else Plus postávajú pod oknami. občan B

 

Obec nebude platiť viac, ak to firma bude robiť neefektívne, a preto sa ani nevynakladajú obecné a teda aj Vaše peniaze neefektívne. To je hlavný cieľom Zmluvy o dielo. Dohodnuť, čo má byť urobené a čo to bude stáť a nie platiť odpracované hodiny.

 

Admin.

Streda, 01 Jún 2011

Ďakujem za odpoveď !Len by som chcel ešte vedieť čo tích piatich osvietilo ,že sa majú prihlásiť? miko

 

Tí piati sa jednoducho zaujímali o vec. A len tak pre upresnenie, slovo tých piatich sa píše s "y". A ešte malé okienko z počítačového formátovania textu. Keď je vo vete čiarka, tak sa to píše takto:  slovo1, slovo2. To znamená, že za slovon1 je najskôr čiarka, potom medzera a potom je slovo2 nie naopak. To isté platí pre bodku, výkričník aj otáznik za vetou.

 

Admin.

Streda, 01 Jún 2011

kedy obec požiada o preloženie zastávky s križovatky je to tam blbé. občan

 

Odpoveď starostu:

Nakoľko miesto zastávky bolo schválené aj dopravným inšpektorátom a stavebným úradom, nie je v pláne jej preloženie.

Utorok, 31 Máj 2011

Dobrý deň,dňa 30.5. opäť naši spoluobčania znepríjemňovali život občanom našej obci spaľovaním záhradného odpadu.Aké sankcie vyvodí z toho pán starosta?Okrem toho ,že je ZAUDENA celá dedina je aj zákon ktorý to zakazuje.Prečo pán starosta nezabezpečí dodržiavanie tohto zákona?Je síce možné ,že to naši občania nevedia no pán starosta je tu na to ,aby ich s daným ZáKONOM OBOZNáMIL NAPR.vyhlásením v obecnom rozhlase. Dita

 

Všeobecné informácie o tom, že niekto, niekde niečo pálil sa nedajp vyšetriť a ani prijat nápravné opatrenia. Pokiaľ máte konkrétnu sťažnosť, tak je zbytočné ju písať na diskusné fórum, ale je potrebné prísť na obecný úrad.

 

Admin.

Utorok, 31 Máj 2011

Admin ,tak to sa načakáme ,kým sa zverejnia všetky dotazy. Podľa môjho názoru toto už hraničí s cenzúrou a ak sa nemýlim žijeme v demokratickom štáte! Edo

 

Odpoved Admina:

Je minimálne zaujímavé, že ten, kto sa oháňa cenzúrou a demokraciou, nedal ešte ani jeden podnecujúci návrh na zlepšenie života v obci, ale zakaždým sa podpíše iným menom:

Edo, Miko, Miro, Dita, Obcan, Anna. Keby aspoň použival jeden a ten istý pseudonym...

Utorok, 31 Máj 2011

Pán starosta za všetko môže mládež... a kde sa asi máme stretávať keď tu nieje funkčná klubovňa? V krčme u Ráchelky alebo na Rínku? Na nič niesú peniaze ...kde sa podeli tie z odpredaja obecných nehnuteľností?..........miko

 

Odpoveď starostu:

Ak má niekto konkrétny návrh, nech ho dá na papier a jeho návrh bude prerokovaný v zastupiteľstve. Nech si mládež vyberie zodpovedného zástupcu alebo zástupcov, ktorý budú o danej veci rokovať.

Pondelok, 30 Máj 2011

Mám otázočku kto a podľa akého kľúča sa vyberali sčítací komisári? Tím čo majú veľa ,treba ešte viac? Nemohlo sa radšej vypomôcť dvôveryhodným ľuďom v hmotnej núdzi?Určite by sa našli! Toto je sociálna politika nášho obecného úradu?

 

Odpoveď starostu:

Na sčítacích komisárov sa prihlásili 5 uchádzači a z nich sa jeden vzdal. Podmienkou pre prijatie pola znalosť práce s počítačom. Keďže všetci uchádzači túto podmienku splnili, boli vybratí.

Pondelok, 30 Máj 2011

Dobrý deň,Zaujímalo by ma kto kontroluje pracovnú morálku pracovníkov vykonávajúcich revitalizáciu námestia? A aká je ich pracovná doba.Príchody a odchody z pracoviska.Ich pracovná morálka je dosť voľná!Zaoberá sa tým niekto?Alebo je úplne jedno ako sú využité naše dane? občan B.

 

Odpoveď Admina:

Obec má s frmou Else Plus uzatovrenú zmluvu o dielo, kde je stanovený rozsah prác a termín ukončenia. V takom prípade nie je záležitosťou obce kontrolovať pracovníkov dodávateľskej firmy. Obec kontroľuje iba kvalitu vykonaných prac a termíny ukončenia.

Pondelok, 30 Máj 2011

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či obec Tekovská Breznica má vypracovaný územný plán obce. Podľa čoho je určené územie,v ktoré je vhodné na zastavanie bytovou výstavbou, a či obec v blízkej budúcnosti uvažuje nad jeho rozšírením. Dakujem, obcan

 

Odpoveď starostu:

Územný plán obce sú povinné mať spracovaný obce nad 2000 obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že jeho cena je pre obce podobnej veľkosti, ako sme my 30 000 - 50 000 €, nebola vznesená požiadavka ani na obecnom zastupiteľstve na jeho vypracovanie.

Streda, 25 Máj 2011

Dobrý deň, kedy budú v diskusnom fóre zverejňované všetky dotazy, ktoré občanov zaujímajú? Konkrétne ja som do dnešného dňa poslala 4 otázky a nikde sa neobjavili ani otázky, ani odpovede. Ako je to s administráciou, kde sa dočítam všetky otázky, ktoré boli od zahájenia našej stránky poslané občanmi? Za odpoveď a zverejnenie ďakujem

 

Diskusné príspevky nie sú zverejňované automaticky, ale sú publikované po overení ich preverení, či spĺňajú všetky pravidlá diskusného fóra a tu je základné pravidlo:

  • Diskusné fórum slúži na výmenu názorov medzi obyvateľmi obce, volenými predstaviteľmi a zamestnancami obce a verejnosťou so zameraním na samosprávu obce, zlepšenie života v obci, jej rozvoj a propagáciu.

Dovolím si zdôrazniť posledné časť tohoto pravidla, kde je uvedené, že príspevky by mali smerovať k zlepšeniu života v obci, k jej rozvoju a propagácii. Ak si pozriete ostatné príspevky, tak zatial všetky zverejnené majú podobný cieľ. Príspevky, na ktoré potrebujem odpoveď od orgánov obce, sú zvereňované až po doručení odpovede.

 

Admin.

Piatok, 20 Máj 2011

Dobrý deň, so sekcie Iné, Občianska a technická vybavenosť navrhujem doplniť aj multifunkčné športové ihrisko.

Obcan.

 

Na doplnani jednotlivych sekcii stale pracujem. Dakujem za dobru pripomienku, ihrisko je doplnene.

 

Admin.

Sobota, 07 Máj 2011

Dobrý deň, webová stránka obce sa mi páči, pre jej skrášlenie a zvýšenie atraktívnosti obce by som navrhla zväčšiť a doplniť jej fotogalériu. Možno by ako motivácia pre občanov /prispievateľov/ pomohlo vyhlásenie súťaže o najkrajšiu fotografiu Tekovskej Breznice. Súťaž by mohla byť vyhodnotená ešte pred konaním plánovaných osláv výročia prvej zmienky o obci, a súťažné fotografie by zároveň slúžili ako pekná dekorácia tejto slávnosti. S pozdravom Občianka

 

Ďakujem za nápad, začal som robiť na technickom riešení hlasovania priamo cez Internet. Ak bude daný modul fungovať, tak určite takúto súťaž zorganizujem.

 

Admin.

Sobota, 07 Máj 2011

Dobrý deň, pri základnej škole denne parkuje min.5 áut a v čase príjazdu detí do MŠ a ich prevzatia v poobedňajších hodinách ich je viac. Plocha, ktorá bolo v minulosti využívaná pre účely športovania detí je obsadená automobilmi, zeleň v okolí školy je ničená príjazdmi áut- uvažuje sa o možnosti vybudovania parkoviska, alebo zatrávňovacích pásov v okolí školy?

 

V súčasnosti sa robí na projekte rekonštrukcie základnej školy, kde sú potrebné nemalé finančné prostriedky. Myslím si, že uznáte, že je nevyhnutné vymeniť na škole okná a zatepliť, aby sa ušetrili peniaze za energie. Plochy v okolí bytovky budú upravované a riešené až po ukončení stavby bytovky a realizácie rekonštrukcie základnej školy.

 

Starosta Obce.

Piatok, 22 Apríl 2011

Dobry den. Skusim polozil otazku opäť. Pytal som sa už približne pred mesiacom, kto je v obci Tekovska Breznica kontrolor? Kedy bola vyhlasena volba resp. od kedy je kontrolor zvoleny. Kde najdem plan kontrol obecneho kontrolora v sulade so zakonom o obecnom zriadeni. Odpoved nebola dodnes zverejnena. Neviem preco! Ďakujem, obcan

 

Kontrolór obce je Bc. Júlia Danková z Novej Bane. Na obecnom zastupitelstve bola prerokovaná správa o činnosti hlavného kontrolóra obce za rok 2010.

 

Starosta obce.

Piatok, 08 Apríl 2011

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať prečo máme už dlkší čas rozkopaný stred dediny a pracovníci ktorý tu pracovali na skrášlení nášho námestia tu už dlkší čas nepracujú a zanechali po sebe len materiál. Keď bolo vonku -10 stupňov tak sa krvopotne snažili a teraz keď je na to čas tak ich asi prešla chuť. Mohol by sa niekto k tomu vyjadriť a niečo s tým hlavne robiť. Ďakujem za odpoveď.

 

Dobry den!

Prace na rekonštrukcii námestia sa prispôsobujú počasiu, dodávkam materiálu a rozpisu prác, ktoré sú plánované a ktoré je potrebné robiť s prihliadnutím na dodržanie pracovného postupu. V súčasnosti už firma pracuje naplno v rekonštrukcii.

 

Jozef Dolinaj

Starosta obce

Utorok, 22 Marec 2011

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať - aký zámer má obec s obecnou klubovňou (bývalá MŠ). Lebo je dosť schátralá, sú tam rozbité okná , zateká cez strechu. Mládež tam chodí do zadnej časti potajme fajčiť. Bolo by dobré ju ako tak opravit a zamedziť vstupu nežiadúcim osobám. RR

 

S využitím starej MŠ nie je uvažované, pretože ak by sa v budúcnosti robila multifunkčná budova na starej lesnej správe, tak  bude musieť ustúpiť ( zbúrať ju ). Mali túto budovu prenajatú karatisti, lenže za elektriku neplatili a vznikol tam veľký dlh,tak sa im budova zobrala. Chodil tam prespávať jeden bezdomovec, ktorého viackrát zobrala aj polícia a nič to nepomohlo. Tajne večer chodil cez rozbité okno, čo podpokladám, že ho rozbil on. Čo sa týka zaistenia vchodu na poval, tak som ho dal opravovať teda zatĺkať x-krát. Teraz vytrhli drevené zárubne z múru. Pootvárajú si škridly, aby mali svetlo ale potom ich už nezatiahnu. Toto robí naša mládež, ničoho si nevážia, len nivočia všetko kadiaľ prejdú. Sú to stále tí istí, ani keby nemali rodičov, lebo určite nevedia čo im deti robia a kadiaľ chodia.

 

Starosta obce, Jozef Dolinaj

Štvrtok, 03 Marec 2011

Dobrý večer, alebo čo ma poznáte ahojte. So záujmom som si prezrel stránky obce. Sú pekné ale je chybou, že po otvorení texty nie sú na pravej strane dočítateľné, nevidno skrátka pravý okraj.Inak všetko dobré pri takomto informovaní občanov.

Edo Krištof

 

Odpoveď Admina:

Ďakujem za upozornenie. Širka textov bola prispôsobená dostupnej ploche pre zobrazenie článkov. Zároveň bolo zjednotené písmo. Budem velmi rád, ak ma na takého nedostatky upozornite. Bolo by ale lepšie, keby ste napísali aspoň názov članku.

                                                                

Sobota, 26 Február 2011

 

Powered by Phoca Guestbook

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Pre použítie tohoto webu potvdte prosím súhlas.

Súhlas s používaním cookies na tejto stránke.