Anketa

Ako sa Vám páčia naše nové stránky?
 

Zber odpadu

PrihlásenieDSS - Maškarný pleas 2013

 

Maškarný ples v Domove sociálnych služieb a Domove dôchodcov Oáza v Tekovskej Breznici

 

         Po skončení vianočného obdobia každoročne nastupuje plesová a fašiangová sezóna. Aj tento rok to nebolo iné ani v Domove sociálnych služieb a Domove dôchodcov Oáza v Tekovskej Breznici. Ten dôležitý deň nastal 31. januára 2013, deň maškarného plesu klientov a rodinných príslušníkov zariadenia.

         Prípravné práce trvali už dva týždne pred termínom, chystali sa časti masiek, škrabošky, pripravovali sa reťaze na výzdobu. Na plagáte bola podmienka pre rodinných príslušníkov – „účasť v maskách“. Rovnako aj zamestnanci mali povinnosť v tento deň byť v práci ako maškarka.

         Plesová nálada už začala ráno prípravou zimnej záhrady. Pre hudobníkov „Heligónkárov“ bol pripravený koberec, aby neprechladli hudobné nástroje, pre masky kreslá na oddych po tanci. Hlavný zábavný čas nastal od 14,30 hod., kedy začala hudobná zábava. Masiek bolo neúrekom, takmer každý klient bol oblečený za masku. Zabávali sa dokonca aj klienti na vozíčkoch, zamestnanecké masky všetkých vyzvŕtali. Pri výbornej hudbe tancovali aj klienti, ktorí používajú francúzske barle a palice. Zabudli na boľavé kĺby, kolená a kríže, palice im vôbec nechýbali.

         Prekvapením pre všetkých boli cigánka s cigánom. Boli tak zamaskovaní, že ich nepoznal nikto, hoci to boli dievčatá, ktoré všetci poznáme. Fotografie sú dôkazom, že boli skutočne na nepoznanie.

         Zábava trvala až do večere, aj to sa nikomu nechcelo končiť.

 

Veľké poďakovanie za veselý zážitok, ktorí klienti ešte dlho spomínali, patrí hlavne úžasným muzikantom, ktorí bez nároku na honorár venovali svoj voľný čas vytvoreniu fantastickej nálady.

 

         O úspešnej akcii svedčia aj fotografie.

 

                                                                           DSS a DD Oáza

 

Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Pre použítie tohoto webu potvdte prosím súhlas.

Súhlas s používaním cookies na tejto stránke.