Anketa

Ako sa Vám páčia naše nové stránky?
 

Zber odpadu

PrihlásenieNáhľad na obec-2013

Náhľad na obec s grafickým vyznačením zaujímavostí nájdete vo fotogalérii.

 

 
Letecké zábery 5/2013

Nájdite Svoj dom.

 

Aj takto by sa dalo doma pobaviť pri leteckých záberoch našej obce, ktoré boli zhotovené 27.5.2013.

Všetky fotografie nájdete TU.

 

 
Ubytovanie v Chate vo Chválení

V roku 2008 bola rekonštruovaná chata vo Chválení. Je prispôsobená na ubytovanie 11 osôb. V okolí je prekrásna príroda, Sopka na Pútikovom vŕšku, Chata Žuhráčka, Zrúcaniny hradu a Sokolia skala. Všetky turistické trasy poskytujú nádhernú prechádzku prírodou až na druhú stranu Štiavnického pohoria do Pukanca a Novej Dediny. Na chate je možné ubytovanie až 11 osôb. V chate je kuchynka s vybavením. Cena je 10 € za noc za celú chatu. Pre rezerváciu volajte obecný úrad +421 45/6861169 alebo starostu +421 903 560 011.

 

 

 

 

 
Príroda a turistika

Poloha a prírodné podmienky

 

Chotár obce leží na juhozápadných pahorkoch Štiavnických vrchov, na ľavej strane rieky Hron v Žarnovickom prelome v nadmorskej výške 186-746 m. Prevažne zalesnený chotár na poriečnej nive Hrona a rázsochovitom pohorí tvoria pyroxenické andezity, v severnej časti štvrtohorný prád /Putikov vrch/. Je to najmladšia sopka strednej Európy a pravdepodobne najkrajšie zachovaná sopka Slovenska. Pozoruhodná je jaskyňa v strede kopca Chemelinie, zvaný Sezam. Je to prieduch sopky, ktorým pri výbuchu unikali plyny. Svahy sú zalesnené bukovým a dubovým porastom.
 

 


Reklama

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Pre použítie tohoto webu potvdte prosím súhlas.

Súhlas s používaním cookies na tejto stránke.